Divadlo v divadle

Divadlo v divadle

v předprodeji: 220 Kč / studenti a senioři: 120 Kč
na místě: 250 Kč / studenti a senioři: 150 Kč

Prodej vstupenek na pátek (pobočka knihovny na nádraží) bude probíhat pouze na místě a platby budou přijímány jen v hotovosti.

Aktuální zpráva z 8. 12. 2022
Vážení diváci,
s lítostí vám oznamujeme, že inscenace VESELOHRA NA MOSTĚ, kterou jsme pro vás připravovali v rámci sobotního programu, se bohužel z důvodu nemoci herce neuskuteční. Premiéru tedy odkládáme na rok 2023 a těšíme se, že u toho budete s námi! I přesto vás na sobotní program do divadla srdečně zveme! Čeká nás premiéra představení MŮJ LÉKAŘ MENDELSSOHN. Jako náhrada za Veselohru na mostě bude přidán hudební program v podání členů souboru- současných studentů i absolventů Gymnázia Turnov s klavírním doprovodem Lucie Pršalové.
Děkujeme za pochopení a moc rádi vás v divadle uvidíme!
- Váš NOTDIS


Divadlo v divadle i na nádraží!

NOTDIS, nezávislý studentský divadelní soubor z Turnova, oslaví v prosinci první rok svého fungování pod novým názvem. Stejně jako v minulých letech si NOTDIS připravil pro turnovské diváky divadelní minifestival, který se tentokrát bude konat ve dvou dnech.

Ve spolupráci s turnovskou Knihovnou Antonína Marka zve v pátek 9. prosince do knihovny na nádraží, kde uvede dramatizaci Erbenovy balady Lilie – „Vy mlčíte, Karle?“.

Představení hrajeme od roku 2019 a za tu dobu prošlo velkým vývojem. Dokonce jsme ho měli možnost uvést na celostátní přehlídce studentského divadla v Ústí nad Orlicí,“ říká Veronika Rubášová, produkční, herečka a hudební skladatelka souboru. Vrcholem večera bude představení, poprvé uvedené v únoru 2022 v Mostě, které je podle mnoha lektorů i odborných porotců na divadelních přehlídkách „vrcholem jejich tvorby“. Drama Barbora: Kresby z Ještědí je vůbec první divadelní adaptací povídky Karoliny Světlé Nebožka Barbora. Hra přibližuje citlivým způsobem příběh dvou mladých lidí, jejichž cestu zkříží zákeřná nemoc.

Zabýváme se dramatizací literatury 19. století, kterou se snažíme přiblížit dnešnímu, zejména mladému publiku,“ popisuje produkční souboru Eliška Drbohlavová a dodává, že inscenaci hrají mimo jiné středoškolákům, jimž se tak snaží zpřístupnit povinnou četbu.

Sobota 10. prosince v divadle! V městském divadle Turnov uvede NOTDIS hned dvě premiéry. Večer, který se ponese v duchu hudby a nastávajících vánočních svátků, otevře představení Můj lékař Mendelssohn, které vzniklo v koprodukci s DAMU a HAMU, v režii Jolanty Lipkové a Eliáše Gaydečky. K vidění bude příběh na základě skutečné události – hra o lékaři, který se sám stane pacientem.

Když jsem poprvé četl scénář, přišlo mi až děsivé, jakým způsobem se mě osobně téma hry dotýká. Ta bezmoc, když jste odkázán na pomoc druhých, zvláště potom, co jste zvyklý stihnout během 24 hodin miliony věcí, je opravdu nepříjemná. I díky tomu textu jsem si uvědomil, že není „ostuda“ občas zpomalit a soustředit se na to, co je důležité…“ říká Vojtěch Franců, jeden z účinkujících. Sobotní večer uzavře Veselohra na mostě. Jednoaktovka od Václava Klimenta Klicpery vás dost možná překvapí svou aktuálností.

Přijďte si s námi zrekapitulovat divadelní rok 2022!

Akce je realizována za podpory Města Turnov.


PROGRAM

sobota 9. prosince od 19 hodin, knihovna na nádraží
Vy mlčíte, Karle?
Barbora: Kresby z Ještědí

neděle 10. prosince od 19 hodin, Městské divadlo Turnov
Můj lékař Mendelssohn
Veselohra na mostě
Náhradní hudební program

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.