Z prachu hvězd

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

v předprodeji 380,-

na místě 420,-

ABONENTNÍ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ
(Abonentní katalog k nahlédnutí)

„Co tu ještě strašíte? Dite spat!“

Lenka Lagronová patří mezi nejvýznamnější žijící české dramatiky. Svědčí o tom nejen desítky inscenací jejích her, nýbrž i řada ocenění a nominací. Za hru Z prachu hvězd získala druhou cenu v soutěži o novou česko-slovenskou hru Dráma 2010. Činohra Národního divadla si považuje za čest uvést tento skvělý text ve světové premiéře.

Lagronové hry bývá těžké žánrově zařadit – píše sice o vážných věcech, ale zároveň jí neschází poťouchlý, často až mírně cynický smysl pro humor. Z prachu hvězd je v tomto ohledu její zatím asi „nejhumornější“ hrou. Tři stárnoucí sestry žijí s matkou v opuštěném domě a marní čas hovory o snech, dávných láskách a hlavně o vesmíru a možnosti kontaktu s mimozemskou inteligencí. Bilance života, jak už to tak bývá, neradostná. Život v prachu. Nekonečné rozhovory s rodiči, se sestrami, se sebou. Táňa a Dáša vzpomínají na společnou bývalou lásku, v obou případech nenaplněnou. Nejmladší a lehce zaostalá Kája zase stále „vysílá“ signály mimozemšťanům, což je „odkaz“ jejich otce, který jim o dobývání vesmíru vyprávěl. Jediná „rozumná“ je tak v rodině matka, za jejímž tvrdým pragmatismem a věcností lze ale snadno tušit stejnou opuštěnost a touhu po lásce a naději, jako u jejích dcer...

autorka: Lenka Lagronová
režie: Štěpán Pácl
scéna: Andrej Ďurík
kostýmy: Daniela Klimešová
dramaturgie: Jan Tošovský
hudba: Jakub Kudláč

hrají: J. Boušková, T. Medvecká, P. Špalková, J. Preissová a J. Hartl

PŘEDPRODEJ A ONLINE PRODEJ BUDE ZAHÁJEN 1. PROSINCE 2015.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 

 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved