Pohovka - Jiřina Bohdalová

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

200,-

seniorské vstupné na OSV 140,-

S oblíbenou herečkou Jiřinou Bohdalovou si bude na dubnové Pohovce povídat režisér Milan Schejbal. Hudební doprovod zajistí Andy Seidl a Pavel Půta.

Českou herečku a zasloužilou umělkyni není potřeba dlouze představovat. Byla dlouholetou členkou Divadla na Vinohradech, účinkovala v mnoha zábavných a oblíbených pořadech a scénkách. Je významnou vypravěčkou dětských pohádek a večerníčků, svůj hlas propůjčila do Pohádek ovčí babičky, Broučků či Pohádek z mechu a kapradí a příběhů o Rákosníčkovi a Racochejlovi. Z mnoha filmů, ve kterých hrála, jsou často připomínány snímky jako Ucho, Dáma na kolejích, Světáci nebo Nesmrtelná teta. Jako vynikající herečka získala Jiřina Bohdalová také několik ocenění, včetně Českého lva, TýTý nebo Thálie za celoživotní mistrovství v oboru činohra.

Režisér Milan Schejbal se zaměřuje zejména na divadelní komedie, z nichž si často vybírá z nejúspěšnějších textů současných autorů. Mezi jeho divácky oblíbené inscenace patří třeba komedie Charleyova teta nebo dramatizace románových předloh jako Saturnin nebo Jak jsem vyhrál válku.

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved