Podkrkonošský symfonický orchestr – 10 of Best

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

vstupné

Vstupenkky v předprodeji od 1. 9. 2017 7.30 hodin.

v předprodeji 120,-

na místě 150,-

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Rezervace vstupenek platí 30 dní. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 

TURNOVSKÝ HUDEBNÍ VEČER

Podkrkonošský symfonický orchestr slaví v letošním roce 10 let svého působení.

Vznikl v roce 2007 a funguje jako samostatný spolek, ve kterém hraje přes 80 hudebníků ve věku od 12 do 85 let z okruhu zhruba 100 kilometrů kolem Semil, kde sídlí. PSO navazuje názvem i myšlenkou na Podkrkonošský symfonický orchestr Zdeňka Fibicha, který působil v našem regionu v letech 1954 až 1990. K obnovení činnosti PSO došlo v roce 2007, kdy přerušil činnost Komorní symfonický orchestr Krkonošského metra vedený Karlem Jakubů.

Převážně se věnuje symfonické hudbě 19. a počátku 20. století, ale i operní a duchovní tvorbě. Jako hosty si zve významné české sólisty. Pravidelně spolupracuje s různými uměleckými subjekty z regionu, s nimiž například v roce 2016 provedl Dvořákovo „Te Deum“, které jsme premiérově slyšeli právě v Turnově. Podkrkonošský symfonický orchestr má již třetím rokem italského šéfdirigenta, kterým je Graziano Sanvito.

Graziano Sanvito ja absolvent konzervatoře G. Nicolini v Piacenze (Itálie) obor klarinet (1988), konzervatoře M. Feliu v Benicarlo (Španělsko) obor tuba (2002) a konzervatoře v Teplicích obor dirigování (2006). Jeho profesionální působení je velmi pestré (orchestr RAI italského rozhlasu a televize, Milán, Turín, Sao Paulu (Brazílie), Guatemala, Mexiko, působil jako hostující profesor na Pontifikální univerzitě ve Vatikánu. Od roku 2004 je členem orchestru Divadla F. X. Šaldy a zároveň působí v ZUŠ Liberec jako pedagog klarinetu, saxofonu, tuby a orchestrální hry. S Podkrkonošským symfonickým orchestrem spolupracuje od roku 2012 a od podzimu 2013 je jeho šéfdirigentem.

 

 

 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved