Písničkářky napříč aneb Muzikantky – Dámy – Ženy

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej 100,-

na místě 140,-

Tradiční březnový pořad z cyklu Písničky napříč (žánry) má vzhledem k obsazení a termínu podtitul MDŽ, tedy Muzikantky – Dámy – Ženy. Letos vystoupí písničkářky nejen napříč hudebními styly, ale také napříč Československem. Čechy bude zastupovat Jana Šteflíčková z Prahy. Z Moravy, přesněji z Kobeřic u Brna přijede Petra Šany Štanclová a slovenskou zástupkyní bude mladičká Zuzana Mikulcová. Na své si tedy přijdou příznivci akustického blues a folku, ale i fanoušci jazzu a šansonu.

Jana Šteflíčková je pražská písničkářka a herečka Studia Ypsylon. Její tvorba se záměrně oprošťuje od klasických žánrových vymezení, sama se hlásí k folku, blues, jazzu a rocku. Tomu odpovídá i její sólová tvorba, která je pestrá a nosná nejen pro folkové festivaly, ale i pro festivaly nežánrové, jako je Trutnov Open Air nebo Sázavafest.

Petra Šany Šanclová v minulosti spolupracovala se spoustou známých osobností naší folkové scény, neminulo ji účinkování v Javůrkově Bokomaře, ani v kapele Vlasty Rendla. V roce 2006 vydala Šany první vlastní desku s názvem „Ze země vah“, na níž uplatnila své skladatelské a textařské schopnosti.

Zuzana Mikulcová je vítězkou soutěže Nové tváře slovenského jazzu a jedna ze semifinalistů první řady soutěže Hlas Československa. V současné době působí se skupinou, která hraje převážně její autorskou tvorbu doplněnou o různé cover verze. Spolu s talentovanou zpěvačkou jsou v kapele Štefan Szabó (kytara), Michal Šelep (baskytara) a Jakub Kačic (bicí).

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved