Humoreska

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

v předprodeji 100,-

na místě 120,-

TURNOVSKÝ HUDEBNÍ VEČER
(ABONENTNÍ KATALOG)

Martin Kasík se věnuje klavírní hře od 4 let. Studoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě pod vedením Moniky Tugedliebové a AMU v Praze ve třídě Ivana Klánského. Je vítězem mnoha domácích i mezinárodních soutěží, mj. soutěže Pražského jara 1998 a je držitelem ceny Davidoff Prix 2000 pro nejlepšího českého interpreta do 28 let v oblasti klasické hudby a Ceny Harmonie pro nejúspěšnějšího mladého umělce za rok 2002.

Koncertoval v řadě prestižních koncertních sálů Evropy, USA i Japonska a Tchaj–wanu a vystupoval s významnými světovými orchestry. Od roku 2008 je prezidentem Chopinova festivalu v Mariánských Lázních a od roku 2009 vyučuje na pražské konzervatoři. Jako pedagog působí rovněž na Akademii múzických umění v Praze. Často vystupuje s manželkou, rovněž klavíristkou Kristýnou Kasíkovou. Ta se vedle sólového a komorního vystupování věnuje též pedagogické činnosti na Ježkově konzervatoři v Praze.

Program Humoreska je sestaven z drobných Dvořákových skladeb a korespondence s Josefem Sukem. Mluveného slova se ujme herec Jan Šťastný. Ten po absolutoriu studia na pražské DAMU hrál čtyři roky v pražském Národním divadle. V roce 1992 se  stal členem souboru činohry Divadla na Vinohradech. Ztvárnil mnoho rolí divadelních, filmových i televizních od historických dramat po pohádky.

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI OD 1. ZÁŘÍ 2016.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved