Hm...

Před Střelnicí

Žádné představení není v programu.

Skupina Hm... má na svém kontě pět studiových alb a pro svůj neotřelý přístup ke zhudebňování české i světové poezie si již vysloužila náležitý respekt mezi všemi těmi, jejichž respekt se sluší mít!

Velmi originální seskupení čtyř muzikantů, jejichž tvorba lze jen těžko žánrově zařadit. Je natolik pestrá, že je na každém, aby si písně skupiny Hm… poslechl a udělal si obrázek sám.

Kapelu založili Marek Doubrava a Viktor Ekrt, když pod názvem Hm...veřejně vystoupili na třetím koncertě v roce 1995. O dva roky později (1997) se rozhodli, že skupinu na nějaký čas rozpustí a budou se věnovat svým dalším četným aktivitám. Na rozloučenou si chtěli natočit demo CD. Při té příležitosti se k nim jako hosté přidali Ondřej Anděra, Milan Cais a Filip Nebřenský – tzv. Tri bodky. Toto složení se osvědčilo a společně nahrálo v roce 2000 první album s názvem …to by mohlo být zajímavé. A také to zajímavé bylo. S Hm… přestal hrát Ondřej, Milan, pouze Filip zůstal. Zintenzivnil svou kapelovou úlohu a stal se stálým členem. Kluci k sobě nakonec přibrali ještě bubeníka Tomáše Rejholce a od té doby hrají ve čtyřčlenné sestavě.

Hm… se zaměřují na zhudebňování poezie převážně českých básníků. Jiří Wolker, Jaroslav Seifert, Antonín Sova, Jan Neruda, František Gellner - těm a mnohým dalším byla tvorba převedena do hudební podoby. Hm... spolupracují rovněž se současnými básníky Vítem Kremličkou a Pavlem Šrutem. Zhudebnění svých děl se však dočkali také zahraniční autoři, na příklad Guillaume Apollinaire. Hm… však disponují také texty zcela autorskými, které v současné době píše nejčastěji Marek Doubrava.
Skupina Hm… vydala čtyři řadová alba, křest pátého, s názvem Lovu zdar, proběhl 30. října 2013 v Paláci Akropolis.

O členech:
Marek Doubrava
Zpěv, kytara, piáno, elektrické piáno. Nejvyšší člen Hm... A protože jsou můzy polétavé a zdržují se ve vyšších polohách, často se s nimi potkává a je autorem nejen většiny hudby Hm..., ale i spousty divadelních hudeb. Stejně jako sýkorky schovává svoje věci na různá místa, ale na rozdíl od nich si ta místa nepamatuje.

Tomáš Rejholec
Bicí, perkuse, zvonkohra, zpěv. Nejtišší člen Hm... Svoji přirozenou plachost kompenzuje energickou hrou na bicí, někdy má takovou ránu, že je to slyšet přes dvě patra. Jeho fenka Yokina dokázala mít v jednom vrhu tolik štěňat, jako všichni členové Hm... za deset let dohromady.

Viktor Ekrt
Zpěv, housle, baskytara, harmonika, piáno. Ceněný člen Hm... Kromě toho, že vyhrál v roce 1993 trampskou Portu se skupinou Auris, zvučil filmy jako Tmavomodrý svět, Alois Nebel a za něj je spolu s Ondřejem Ježkem držitelem Českého lva. Pokud jste nikdy neviděli "děti jako schůdky", běžte se podívat k Ekrtům.

Filip Nebřenský
Zpěv, baskytara, flétny, saxofony, tuba, klarinety. Nejvzteklejší člen Hm... Otravný a nepružný perfekcionista, který si o sobě moc myslí. Protože se ale stará o kapelové finance, málokdy se mu to připomíná. Vždy, když má splín, koupí si nějaký hudební nástroj.

volně přístupná akce

2022 © KC Turnov, All Rights reserved