Čekání na Godota

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

v předprodeji 350,-

na místě 380,-

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného.

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Rezervace vstupenek platí 30dní. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

 

ABONENTNÍ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Kdo si počká / ten se dočkat nemusí / je mnoho způsobů, jak zabíjet čas / třeba zabít sebe / jaký to má všecko smysl? / a kdo je vlastně ten pan Godot? / všichni jsme Gogo a Didi.

Díky své hře Čekání na Godota se stal Samuel Beckett jedním z hlavních představitelů absurdního divadla. Dva klaunové, Vladimír a Estragon, žonglují s věčnými otázkami lidské existence. Má naše konání smysl, nebo je veškerá snaha marná? Činí nás svobodná vůle svobodnými, nebo spoutanými? Název hry Čekání na Godota si v poslední době rádi berou do úst i politikové. Myslíte si, že hru četli? Buďte vzdělanější než oni a přijďte se na Godota podívat.


Obsazení Norberta Lichého a Dušana Urbana je základním stavebním kamenem dramaturgicko-režijní koncepce. Využití jejich hereckých kvalit a schopnosti umně pracovat se svými profesními a životními zkušenostmi se pro inscenování absurdního dramatu jako je Čekání na Godota nabízí, a o to víc se tato volba stává vhodnou, je-li záměrem z hlavních dramatických postav učinit klauny. Čekání na Godota kdysi nabourávalo již do značné míry otřesený řád a bylo vykládáno jako tragické, existenciální či absurdní drama. Dnes, kdy je společenský řád v troskách, člověk zůstal sám, neví si rady a jakékoli vážné usilování je pokládáno za marnost, se nabízí radikálnější výklad. Ten dokonale vystihl Štěpán Pácl, který hru pojal jako tragikomickou klauniádu, kde se můžeme nad čtveřicí v divadelní aréně usmívat a jejími kousky se dobře bavit, zároveň však musíme připustit, že nevíme o lepší perspektivě, než mají oni. Především je však třeba ocenit, že se v Divadle Petra Bezruče podařilo vytvořit nejjiskrnější a nejzábavnější inscenaci Godota, jaká u nás dosud vznikla.


Hrají:

Estragon: Norbert Lichý

Vladimír: Dušan Urban

Pozzo: Kateřina Krejčí

Lucky: Michal Sedláček

Chlapec: Sarah Haváčová

 

Překlad Karel Kraus / Režie Štěpán Pácl / Scéna Pavla Kamanová / Kostýmy Pavla Kamanová / Dramaturgie Daniela Jirmanová

Divadlo Petra Bezruče, Ostrava

 

 
VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI OD 1. PROSINCE 2016.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved