Cejch

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

v předprodeji 280,-

na místě 320,-

ABONENTNÍ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ
(ABONENTNÍ KATALOG)

Vícegenerační western z centrálního Krušnohoří.

Láska, pomsta a zášť, proti níž jsou Montekové a Kapuleti nejlepšími přáteli.

Autor stále populárních knížek Proč bychom se netopili a Proč bychom se nepotili a dalších cestopisů v tomto strhujícím románu líčí ságu několika generací rodu Schmelzerů. Příběh německých horalů na české straně Krušných hor, jejichž předkové sem ve středověku přišli hledat vzácné kovy. Děj se však odehrává hlavně ve století dvacátém, kdy do osudu rodu a s ním spřízněných Čechů neblaze zasáhnou dějiny. Autorovu stylu nechybí nadhled, jemný humor a shovívavost k lidské pošetilosti a zatvrzelosti.

Události románu zasahují až do 15. století, končí ve století dvacátém. „Naši inscenaci nelze žánrově vymezit, je o vážných věcech, ale humor v ní nechybí, vždyť jej nepostrádá ani předloha Zdeňka Šmída, který se jako autor dokázal na lidské poklesky dívat shovívavě,“ říká režisér Zdeněk Bartoš a dodává, že se zaměřili především na dramatické minulé století a snažili se, aby inscenace byla výpravná a pro diváky atraktivní.

Hraje: Západočeské divadlo v Chebu

Hrají:  Pavla Janiššová, Jindřich Skopec, Eva Navrátilová, Jan Jedlinský, Jarmila Šimčíková, Pavel Marek, Radmila Urbanová, David Beneš, Miroslav Sabadin, Vuk Čelebić, Petr Batěk, Pavel Richta, Michal Švarc, Petra Štíbrová, Radek Bár j.h., Daniela Šišková 

Dramatizace a režie: Zdeněk Bartoš
Dramaturgie: Kristýna Čepková
Scéna: Jan Brejcha
Kostýmy: Lucie Wildtová
Hudba: Matěj Kroupa

Turnovská abonentní divadelní řada už je proslulá svou vysokou úrovní a zájem o ni neustále stoupá. Ani v příští sezóně z kvality neslevíme a opět nabídneme divákům široké spektrum zajímavých divadelních představení souborů z celého Česka. Těšit se můžete na různorodou směsici žánrů, na slavná herecká jména i neméně kvalitní vycházející herecké hvězdy a soubory oblastních divadel i velkých pražských scén.

Abonentní vstupenka na všech devět přestavení vyjde stejně jako vloni na 1 980 Kč a cena jednotlivých vstupenek se bude pohybovat opět mezi 280 a 420 Kč v předprodeji. S abonentní vstupenkou budete mít tedy nejen jisté stálé místo v hledišti, ale také výrazně nižší vstupné na každé jedno představení, které vás vyjde v průměru na 220 Kč. Stále také platí padesátiprocentní studentská sleva na všechna divadelní představení.

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.
 
VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI OD 1. ZÁŘÍ 2016.


 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved