Archiv - strana 5

10.3.2020

Příběh opravdového herce, který se opravdu stal

Absintový klub Les, Ostrava přiváží hru Příběh opravdového herce. Je to hra o nás? Hra o tom, kým jsme byli, nebo snad o tom, kým pořád ještě jsme? Odpověď bude jen a jen na divácích.

Inscenace Tomáše Vůjtka je inspirována skutečným příběhem úspěšného českého herce, který se v roce 1949 dobrovolně stal spolupracovníkem StB.

Díky svému mužnému vzhledu sváděl ženy,...

Více >

6.3.2020

Přijmeme brigádníky na pozici správce budov

Kulturní centrum Turnov přijme brigádníky na pozice: 
SPRÁVCE KC STŘELNICE
SPRÁVCE MĚSTSKÉHO DIVADLA 
(osvětlovač, jevištní technik)

Požadujeme:
časovou flexibilitu (odpolední a večerní služby)
samostatnost, pečlivost
ochotu učit se novým věcem 

Více >

1.3.2020

OHLÉDNUTÍ: Únor s plesy a Modrým kocourem

Únoru vládne plesová sezóna. Ta letošní čítá celkem dvanáct plesů, z toho pět z nich se odehrálo právě v únoru. Vedle maturitních a absolventských plesů turnovských škol byl v programu také Městský a Erotický ples.

Pořadatelství plesů samozřejmě nebereme na lehkou váhu a poctivě se jejich přípravě věnujeme, což se nám vrací v poděkováních, která do našich kanceláří po uskutečnění plesů přichází a velice nás těší. 

Více >

28.2.2020

Turnovský drahokam slaví 30 let

Loutkářská přehlídka Turnovský drahokam spatřila světlo světa v roce 1983 jako neformální setkání loutkářů. Do roku 1987 proběhlo pět ročníků. Pak následovala dlouhá osmiletá pauza.

V roce 1996 jsme se pokusili navázat na tento cyklus přehlídek šestým ročníkem. Ten vznikl celý v režii loutkářského souboru Na židli. Přehlídka se vydařila a nastartovala se tak další etapa, dalo by se říci maraton Turnovských drahokamů, který trvá dodnes. 

Více >

16.2.2020

Martinů Strings Prague představí Anglický koncert

Dvanáctičlenný smyčcový soubor navazuje na tradici české smyčcové kultury, charakteristické velkou muzikalitou, zpěvností a slovanským zvukem.

Martinů Strings Prague tvoří vynikající hráči střední generace se zkušenostmi získanými jak na sólové dráze, tak v nejlepších českých orchestrech či komorních uskupeních. Během jejich koncertu 27. února zazní skladby Henryho Purcella, Leopolda Koželuha, Bohuslava Martinů a Maurice Ravela. 

Více >

16.2.2020

OBRAZEM: Velký rodinný karneval

Neděle 16. února patřila Střelnice dětem, pro které se na velkém sále konal Velký rodinný karneval v duchu orientu. Samozřejmě nechyběl ani Aladdin, kouzelný Gin nebo krotitel hadů.

Nejen pro děti byly připravené hry, soutěže a spousta zábavy, kterou si především děti užívali naplno. Karnevalového reje, který pořádáme společně se Žlutou ponorkou, se zúčastnilo více jako 250 princezen, Batmanů, Ninjů, berušek, námořníků, pirátů či Bezzubek.  

Více >

13.2.2020

Modrý kocour klepe na dveře

Modrý kocour oslaví na konci února 25 let. Ano, kocourovi je čtvrt století. Za tu dobu se vypracoval na druhou největší přehlídku amatérského divadla v této zemi. Byť je jeho profil svou podstatou vystaven jako přehlídka krajská, jeho kožich svou velikostí překonal i všechny přehlídky národní, krom velkého praotce Jiráskův Hronov.

Jak tušíte, budeme slavit a hodně. Těšte se na divadla, která spoluformovala duch kocoura po celá desetiletí – Divadlo Vosto5 či Nejhodnější medvídci.

V rámci oslav budeme i vzpomínat. Připravujeme výstavy a audiovizuální instalace.

Více >

4.2.2020

Jiří Benedikt: O hudbě ve fotografii

Kulturní centrum Turnov, s.r.o., Fotoklub Safír Turnov a Fotostudio BJ vás zvou na výstavu fotografií Jiřího Benedikta.

„Fotím pro radost a pro vás,“ říká Jiří Benedikt, rodák z Varnsdorfu, který se věnuje fotografování portrétů (venkovních i ateliérových), svateb, rodinných oslav, veřejných akcí, jako jsou demonstrace, sportovní události, kulturní akce a také koncerty,...

Více >

3.2.2020

Oscarový týden v kině Sféra

Stejně jako v předchozích letech, i letos, připravuje kino Sféra přehlídku oceňovaných filmů uplynulého roku v rámci Oscarového týdne. Ten se uskuteční od čtvrtka do neděle 20. – 23. února a nabídne celkem osm filmů, které do letošního boje o nejprestižnější filmové ceny promluvily nejhlasitěji.

Pravděpodobně největší lákadlo nabídne přehlídka hned první den, kdy uvede exkluzivní předpremiéru historického snímku 1917 od režiséra Sama Mendese. 

Více >

1.2.2020

Il Congelatore - připravte se na zmrzlinovou mafii

Divadelní hra Il Congelatore představí mafiánský příběh z dob americké prohibice, jenomže ne té alkoholové, nýbrž zmrzlinové.

Komediální operní drama ve třech jednáních vypráví o osudech dobře etablovaného mafiánského klanu a sleduje cesty přistěhovalců v Novém světě. Je plné vtipných aktuálních narážek, protkané množstvím nejznámějších operních árií a duetů v nápaditém hudebním i slovním přepisu. 

Více >
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

5 / 62

2020 © KC Turnov, All Rights reserved