Archiv

24.7.2017

S koncem července je nejvyšší čas zajistit si abonmá

Vážení milovníci kultury, červenec se nachyluje ke svému konci a tak si dovolujeme upozornit všechny stávající abonenty, že mají poslední týden na obnovu svých míst v nadcházející sezóně.

Od úterý 1. srpna totiž budou všechna neobsazená místa postoupena k nabídce široké veřejnosti. Tím tak zveme všechny zájemce o jakékoli abonentní řady, aby si neváhali zajistit svá abonmá třeba vůbec poprvé. Kompletní nabídku čtyř abonentních řad (divadlo, Turnovské hudební večery, opery a Cestovatelský klub) naleznete v ABONENTNÍM KATALOGU.

Upozorňujeme také na změnu v programu letního kina. Animovaný snímek Maxinožka se dočká premiéry až na podzim letošního roku a tak musíme dvě plánované projekce nahradit. Dětským divákům proto v pátek 28. července promítneme Krásku a zvíře a v sobotu,..Více >

21.7.2017

Změna v programu letního kina: Maxinožku nahradí Kráska a zvíře a Mimi šéf

Vzhledem ke skutečnosti, že snímek Maxinožka posunul svou premiéru, nemůžeme jej uvést tak, jak stojí v programu, tedy 28. a 29. července. Nicméně nechceme zklamat dětské diváky a tak je nahrazujeme filmy Kráska a zvíře a Mimi šéf.

Páteční Kráska a zvíře nadchne rozhodně nejednu mladou slečnu, nové hrané zpracování klasického příběhu s Emmou Watson v hlavní roli se navíc těší vysokému hodnocení, zklamané tedy nebudou ani maminky a třeba ani tatínkové. Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince.

O něco méně romantičtější, za to ale rozhodně humornější bude sobotní Mimi šéf. Více >

17.7.2017

Tento týden si nenechte ujít Nolanův Dunkerk a Longital

Vážení milovníci kultury, třetí letní týden zahájíme pondělní projekcí snímku Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta, který promítáme s českým dabingem, čímž na film zveme i malé diváky.

Opakování se dočká i Masaryk s Karlem Rodenem v hlavní roli. Pro dětské publikum potom letní kino promítne animovanou novinku Já, padouch 3.

Sobotní poslechový večer v rámci Turnovského léta 2017 nabídne legendárního Prince s deskou Sign ´O´ the Times.

Doporučujeme i následující pořady: Bezva ženská na krku (Kino nejen pro seniory - česká komedie s Ondřejem Vetchým), Dunkerk, Longital (Turnovské léto 2017).Více >

16.7.2017

Turnovské léto přivítá skupinu Longital

V pátek 21. července v rámci Turnovského léta 2017 vystoupí před Střelnicí zářivé bratislavské a zcestovalé trio Longital, které vystupovalo již ve dvanácti zemích Evropy, Americe i Kanadě. Nenechte si ujít výjimečnou alternativní hudbu.

Longital tvoří Daniel Salontay a Shina, hudební světoběžníci z kopce nad Dunajem, který se kdysi jmenoval právě Longital, název tak koresponduje s životem jak umělecké, tak životní dvojice. Doplňuje je Marián Slávka, bubeník a klavírista.

Jejich písně jsou výlučně v slovenštině, osobní texty vytvářejí na hudebním pozadí nevšední emoce a příběhy z vlastního vesmíru. Ženský a mužský vokál se proplétají, chvíli znějí spolu, chvílemi každý za sebe. Více >

10.7.2017

Kulturní nabídka druhého červencového týdne

Vážení milovníci kultury, tentokrát vás zveme v rámci Turnovského léta především na koncert P.T.N.S.M.D.Č., kteří o sobě tvrdí: „Jsme první trio na světě, které má dva členy. Hrajeme především vlastní písničky ve stylu folk, folk-rock a pár převzatých od kapel, které nám přirostly k srdci.“ O hudbu tedy bude postaráno a v kavárně KUS vás čeká nejedna dobrota.

V letním kině nevynechejte opakování romantického drama Padesát odstínů temnoty, které se těšilo vysoké návštěvnosti, a proto jej zařazujeme i na horký letní večer.

A pokud jste ještě neviděli nejnovějšího Spider-mana, máte možnost ve čtvrtek, kdy tuto novinku studia MARVEL promítáme v dabované verzi, takže na tohoto akčního hrdinu můžete vzít i své dětské hrdiny.
 Více >

6.7.2017

Exkluzivní zážitek: Já jsem Krabat na Valdštejně

Valdštejnská konírna se v neděli 9. července promění v dějiště divadelního představení Já jsem Krabat divadelníků Geisslers Hofcomoedianten.

Tajuplný příběh upředený z legend o Krabatovi, který si nebezpečně pohrává s černou magií, hýří analogovými projekcemi, variuje lužickosrbské písně slibuje nejen skvělou podívanou ale především nezapomenutelný zážitek. Jedním z důvodů je fakt, že prostory konírny nejsou běžně návštevníkům hradu přístupné. 

Já jsem Krabat
Čarodějná legenda ze srbské Lužice je u nás známá především z animovaného filmu Karla Zemana "Čarodějův učeň".

Na blatech za Černým Chlumcem stojí mlýn, skrčený ve sněhu, temný a výhružný jako mocné, zlé zvíře.Více >

4.7.2017

Turnovské léto 2017 začíná právě tento pátek

I letos se před Střelnicí budeme potkávat na pravidelných pátečních akcích, které nabídnou opět divadelní představení i koncerty.

Mezi účinkujícími nebudou chybět ověření klauni Squadra Sua či soubor Damúza Praha.

Z vystupujících hudebníků jmenujme skupiny Duo Bigband nebo Falafel, hlavní hvězdou letošního programu pak bude bezesporu skupina Longital, jedna z nejrespektovanějších kapel nezávislé slovenské hudební scény.

Soboty budou opět tradičně patřit poslechovým večerům, vybrali jsme pro vás alba od nesmrtelných skupin jako Pink Floyd, ABBA, Metallica nebo Depeche Mode.

Vstup na všechny tyto akce je zdarma.Více >

3.7.2017

Zveme vás na Turnovské léto před Střelnicí i do letního kina

Drazí milovníci kultury, léto je konečně tady a s ním přichází i tradiční prázdninový program před Střelnicí, kde se každý pátek a sobotu koná akce přístupná všem zcela zdarma.

Páteční večery budou patřit vždy divadlu nebo koncertu. Již tento týden určitě zavítejte na představení Happy Hour od Squadry Sua, klaunského tria, které pobaví nejen děti, ale i dospělé. V průběhu léta se můžete těšit například také na skupinu Longital, která vystoupí 21. července.

Sobotní večery budou pravidelně patřit Poslechovým večerům, na nichž zazní alba skvělých hudebníků, jako jsou například Prince, ABBA nebo Metallica. Kompletní program naleznete na samostatných plakátech, letáčcích, našem webu či v letním dvojčísle HOT.

 Více >

29.6.2017

Letní kino dětem: Zvýhodněné vstupné a spousta dárků

Následující víkend zveme do letního kina především dětské diváky. V pátek odstartujeme celovíkendovou akci projekcí animované novinky Auta 3, na kterou děti s vyznamenáním získají slevu na vstupné.

V sobotu a v neděli se v Turnově vůbec poprvé bude promítat očekávaný Já, Padouch 3. Právě na těchto projekcích dostanou příchozí divácí dárečky od partnerů filmu s tématikou Já Padouch 3. 
Již zcela tradiční a oblíbená akce se opět koná na sklonku školního roku, letos tedy v pátek 30. června. Děti, které zakončily ročník s vyznamenáním mohou přijít na promítání animovaného filmu Auta 3 a automaticky získají u vstupu 50% slevu na vstupné.Více >

27.6.2017

Filmové premiéry v červenci

První letní měsíc nás na stříbrném plátně čeká nejeden filmový trhák, my vám představíme filmy, které zkrátka nemůžete nevidět. Navíc v kombinaci s letním kinem, do kterého vás tímto zveme, vám snímky nadělí nezapomenutelný zážitek.

TIP SFÉRY
Dunkerk
Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana.
Hvězdné obsazení, hvězdná hudba Hanse Zimmera a především Christopher Nolan, který má na kontě nesčetně vysoce hodnocených filmů. V jeho tvorbě nalezneme například vesmírné drama Interstellar, Počátek s Leonardem DiCapriem a rozhodně nemůžeme opomenout tři snímky o Batmanovi. Více >

« 1 2 3 4 5 6 »

1 / 32


kalendář akcí
červenec 2017
po út st čt so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

2017 © KC Turnov, All Rights reserved