Archiv

11.10.2019

Kino Sféra uvede Kdyby tisíc klarinetů (1964)

Připomeňte si Karla Gotta v jedné z jeho nejslavnějších filmových rolí

 

V úterý 1. října zemřela největší česká hudební legenda Karel Gott. Zpráva o jeho smrti zasáhla nejen celou Českou republiku, ale i jeho fanoušky v jiných zemích. Za svou kariéru nazpíval neuvěřitelných 978 písní, prodal 50 milionů nosičů alb a získal 42 ocenění v anketě Zlatý/Český slavík.

 

Více >

20.9.2019

Kulturnov již brzy nabídne pestrou směsici turnovské kultury

Další ročník multižánrového festivalu Kulturnov nabídne opět pro každého něco. Hudební průřez od dechovky přes folk a bluegrass až po řízný rock, divadla pro děti, autorská čtení, talkshow i tanec. A to vše opět výhradně od umělců z Turnova a okolí.

KULTURNOV 2019
sobota 5. října od 14 hodin
KC STŘELNICE  

Více >

6.9.2019

Turnovské muzeum otevírá expozici Horolezectví – Z Českého ráje na vrcholy světa

sobota 7. září 2019 ve 14 hodin


Po několika letech spojených s přípravou a čtyřech letech vlastní realizace se dostavil dlouho očekávaný výsledek. Expozice Horolezectví – Z Českého ráje na vrcholy světa je hotova a její slavnostní otevření se uskuteční v sobotu 7. září ve 14 hodin v atriu muzea za účasti vedení Libereckého kraje, zástupců města Bad Schandau, partnera projektu, města Turnov a dalších významných hostů. 

Více >

5.9.2019

Tak fotí mladí fotografové Střediska volného času Žlutá ponorka Turnov

Fotoklub Safír Turnov a Fotostudio BJ vás zvou na fotografickou výstavu, na které jsou k vidění práce žáků fotokroužku turnovské Žluté ponorky.

Žáci ve věku 10 až 15 let se při hodinách kroužku učí zábavnou formou, pod vedením vedoucího kroužku Miroslava Trávníčka, objevovat kouzlo a tajemství dobré fotografie. Předvedené fotografie vytvářeli v průběhu školního roku převážně při foto-vycházkách v okolí Turnova a v interiérech SVČ.

Více >

31.8.2019

Kino Sféra přechází na dvoutýdenní program

Kino Sféra od září zavádí důležitou změnu v systému tvorby a zveřejňování programu kina. Ten již nebude vznikat na celý měsíc dopředu, ale pravidelně ve dvoutýdenních cyklech.

Proč tato změna?
Program kina dosud vznikal až s padesátidenním předstihem, nebylo proto možné dynamicky reagovat na aktuální divácký zájem...

Více >

30.8.2019

HOT od září k dostání na distribučních místech

Nejnovější vydání kulturního přehledu HOT již nenajdete ve svých poštovních schránkách. Představujeme vám kompletní přehled distribučních míst, kde budou HOT vždy k dostání, a to stále zdarma.

Distribuční místa:
- recepce KC Střelnice, kino Sféra (Markova ulice)
- Městské divadlo Turnov (Trávnice)
- obě budovy Městského úřadu (Dvořákova a Skálova ulice)...

Více >

21.8.2019

"Turnovský Granát" opět na Střelnici

Šachový klub ŠK ZIKUDA Turnov, z.s. pořádá v neděli 8. září otevřený turnaj v rapid šachu „TURNOVSKÝ GRANÁT“, který je zařazen do 13. ročníku seriálu Grand Prix ČR v rapid šachu 2019/20. 

 

Časový program turnaje

09:00 – 09:30  zahájení
09:30 – 13:00  1. - 5. kolo turnaje
13:00 – 14:00  přestávka  

Více >

19.8.2019

Konference Dobrovolnictví na hraně

HESTIA – Centrum pro dobrovolnictví, z. ú., Město Turnov a ADRA, o. p. s. vás zvou na konferenci o dobrovonictví a fotografickou výstavu Propojení.

 

pondělí 16. září, od 10 do 17 hodin
Dobrovolnictví na hraně
Hlavními tématy konference budou: Dobrovolnictví ve věznicích, Dobrovolnictví generující příjem, Neviditelní dobrovolníci v komunitách, Firemní dobrovolnictví, Online dobrovolnictví a Dobrovolnictví se počítá.

Více >

18.8.2019

Freddie Mercury naposledy zahřmí v letním kině

Bohemian Rhapsody, úkaz na poli kinematografie, který měl premiéru 1. listopadu loňského roku, se v Turnově dočkal téměř padesáti repríz.

Na četné žádosti jsme snímek několikrát zařadili i do programu letního kina. Právě zítra - v pondělí 19. srpna nás čeká poslední letní projekce. Nenechte si ujít jedinečnou atmosféru promítání pod širým nebem a velké filmové i hudební legendy.

Více >

6.8.2019

Břetislav Jansa: 60 let s fotoaparátem

Kulturní centrum Turnov s.r.o., Fotoklub Safír Turnov a Fotostudio BJ vás zvou na fotografickou výstavu Břetislava Jansy: 60 let s fotoaparátem. 

Výstava bude zpřístupněna ve foyer KC Střelnice ve středu 7. srpna. 

První fotoaparát RIX 6x6 cm se dvěma clonami a třemi časy jsem dostal v roce 1959 ve svých deseti letech. V té době jsem se začínal věnovat kreslení a malování, od roku 1961 už pod vedením malíře Oldřicha Vodseďálka,...

Více >
« 1 2 3 4 5 6 »

1 / 56

2019 © KC Turnov, All Rights reserved