Archiv

21.1.2018

Nevynechejte zítřejší představení Commedia finita

Pondělí, první den nového pracovního týdne, do kterého se vám až zas tak nechce? Co kdyby to otravné pondělí mohlo být o kapánek lepší? Máme malý tip - zajděte si večer do Městkého divadla na skvělou komedii! Čtyři monology plné závisti, žárlivosti a nepochopení nám nesmírně vtipnou formou ukáží úděl umění v Čechách a naši národní povahu.

Velice úsměvné povídání s autentickými ukázkami světových árií operní zpěvačky je tak trochu nastavené zrcadlo české povahy. Hlavní postava, která se na jevišti vlastně ani neobjeví, Ema Destinová – mimořádně nadaná operní pěvkyně světového formátu – v Čechách zkrátka neobstála.

Viktorie Hradská mistrně vykreslila poslední léta života velké pěvkyně, které trávila v Čechách, Více >

15.1.2018

V polovině ledna nabízíme dámskou jízdu i operu

Vážení milovníci kultury, tento týden vás mimo jiné zveme do kina Sféra, kde můžete s dětmi vidět animovaný příběh o chlapci se jménem Miguel - Coco. Před nedělním představením navíc děti čeká bonus v podobě dvacetiminutového filmu Vánoce s Olafem (Ledové království) .

Doporučujeme vám tyto pořady:
Madeira – dovolená v ráji (Cestovateslký klub)
Ve fotografiích a s mnoha zajímavými informacemi průvodce CK Periscope Tomáše Hájka se přenesete na ostrov věčného jara ležícího v Atlantském oceánu.  Díky příznivému počasí je Madeira ideálním místem pro dovolenou. V horách i podél tzv. levád nabízí nekonečné možnosti pro pěší turistiku,..Více >

12.1.2018

Nenechte si ujít komedii Viktorie Hradské

Čtyři monology plné závisti, žárlivosti a nepochopení nám nesmírně vtipnou formou ukazují úděl umění v Čechách a naši národní povahu.

Velice úsměvné povídání s autentickými ukázkami světových árií operní zpěvačky je tak trochu nastavené zrcadlo české povahy. Hlavní postava, která se na jevišti vlastně ani neobjeví, Ema Destinová – mimořádně nadaná operní pěvkyně světového formátu – v Čechách zkrátka neobstála. Viktorie Hradská mistrně vykreslila poslední léta života velké pěvkyně, které trávila v Čechách, očima čtyř žen: ambiciózní učitelky hudby, uklízečky, placené společnice a komorné.

Může je hrát jedna herečka (v rozhlasové verzi je všechny skvěle ztvárnila Jiřina Jirásková) nebo čtyři herečky,..Více >

10.1.2018

Změňte svou identitu na Maškarním bále

Plesová sezóna je každoročním vyvrcholením kulturního roku. Období plesů je přehlídkou nejen překrásných šatů a šperků, které udělají z každé ženy dámu, ale také elegantních obleků a perfektně naleštěných manžetových knoflíčků. Letošní plesová sezóna na Střelnici ale nabídne možnost přijít na ples tak, jak byste si nepředstavovali, čeká nás totiž Maškarní bál!

Historie plesů sahá až do 15. a 16. století a za úplně první plesy jsou označovány události na španělských a francouzských královských dvorech. Tehdejší plesy měly jasný řád a tanec představoval něco mnohem, mnohem náročnějšího a sofistikovanějšího, než to, jaký tanec je na plesech k vidění dnes. Sám král Ludvík XIII. byl tvůrcem párového tance s názvem merleson, který se tančil celou hodinu a měl hned šestnáct figur.

Postupem času se plesy, ačkoli stále výhradou šlechty,..Více >

8.1.2018

Zveme vás na Garderobiéra a kapelu KISS

Drazí milovníci kultury, tento týden vás mimo jiné zveme především do kina Sféra, kde můžete shlédnout například legendární snímek Matrix v remasterované podobě, záznam koncertu kapely Motörhead a také filmové novinky, jakými jsou Troškovy Čertoviny, komedie s Mattem Damonem Zmenšování či animovaný Ferdinand.

Milou povinností je pozvat vás i na únorový Maškarní bál pro dospělé, na kterém vám k tanci a poslechu zahraje M.T.O. Universal Praha v čele s Tomášem Hanákem.

Doporučujeme vám tyto pořady:
Garderobiér
(abonentní divadení představení)
Karol Sidon
(O literatuře)
KISS Rocks Vegas
(Záznam koncertu)Více >

1.1.2018

Na co se můžete těšit v roce 2018?

Rok 2017 byl plný fantastických akcí s úžasnou atmosférou, za niž děkujeme především vám, věrným divákům, fanouškům a návštěvníkům Kulturního centra Turnov. Před námi je rok nový a my pro vás i letos chystáme nabitý program od ledna až do prosince.

Kultura vzdělává, zušlechťuje a především baví. A tak se pojďme podívat, čím se budeme bavit v roce 2018.

Kulturní centrum Turnov pro vás i letos bude servírovat v pravidelných dávkách abonentní představení, volná divadelní představení i kousky od ochotnických spolků a samozřejmě hrané pohádky nejen pro děti. V oblasti hudby budou samozřejmě pokračovat Turnovské hudební večery i Malá (domácí) scéna, které doplní velké koncerty. Více >

30.12.2017

Děsivá série Insidious pokračuje

První týden v lednu se hororoví fanoušci konečně dočkají čtvrtého dílu duchařské série Insidious, která bude opět plná nadpřirozených věcí i démonů.

Insidious udělal díru do hororového světa v roce 2010, kdy se pod prvním snímkem podepsali James Wan a Leigh Whannell. Po velkém úspěchu, třech letech a vysokém hodnocení (ČSFD 74%) se totožná dvojice vrhla na pokračování. Film Insidious 2 se dočkal obdobné reakce i hodnocení (ČSFD 73%). V roce 2015 se na trojku vrhnul Leigh Whannell a hodnocení šla dolů (ČSFD 61%). Na místě proto stojí otázka, zda-li čtyřka v rukou ne příliš zkušeného Adama Robitela (scénář k filmu Paranormal Activity: The Ghost Dimension) dokáže Insidious vrátit na výsluní. Více >

27.12.2017

Radim Madeja a Petr Mikeska v tragikomedii Garderobiér

Abonentní sezóna 2017/2018 pokračuje lednovým představením Garderobiér. Již v úterý 9. ledna zavítá do Turnova Městské Divadlo Mladá Boleslav, které přiveze hru o samotných hercích a divadelním světě.

V hlavní roli garderobiéra Normana se představí Radim Madeja, kterého na jevišti doprovodí Petr Mikeska, ale také Lucie Matoušková, Libor Strach a další.

Harwoodův Garderobiér patří dnes k nepřekládanějším a nejhranějším anglickým dramatickým textům posledních desetiletí. Hra o hercích a o světě divadla vznikla díky sktečnosti, že tento svět autor důvěrně poznal ve své původní herecké profesi. Pět let působil i jako garderobiér Sira Donalda Wolfita, posledního z velkých herců-ředitelů, kteří se svými divadelními společnostmi dominovali anglickému divadlu od 17. století.Více >

25.12.2017

Rok 2017 uzavřeme s Největším showmanem

Vážení milovníci kultury, závěr letošního roku u nás můžete strávit nejen v kině Sféra (na snímcích Po strništi bos, STAR WARS: Poslední z Jediů, Paddington 2 ad.), ale také na živelném koncertu kapely Funk Corporation.

Rok 2018 potom přivítáme Kavárenským kvízem, a to hned 4. ledna. Naplno se také rozjede plesová sezóna.

Recepce KC bude mezi svátky uzavřena, těšit se na vás budeme v úterý 2. ledna ve standardní čas.

Doporučujeme vám tyto pořady:
Špindl

Česká zasněžená romantická komedie nejen o lyžování.Více >

23.12.2017

Filmové premiéry v lednu: Insidious 4, Coco a Zmenšování

Již první týden v novém roce nás čeká nová pohádka Zdeňka Trošky - Čertoviny, v níž se v hlavních rolích představí Jakub Prachař, Dominick Benedikt a Karel Dobrý.

Pro metalisty v lednu chystáme hned dva koncerty. Prvním z nich bude vystoupení Motörhead a pár dní na to nás čeká záznam koncertu z Las Vegas v podání legendárních KISS. Operní abonenti se poté mohou těšit na Lohengrina Richarda Wagnera s krásnou a talentovanou Annou Netrebko. V neposlední řadě se nechte zlákat na Filmový klub, který nabídne remasterovanou projekci kultovního sci-fi Matrix.

TIP SFÉRY
Zoufalé ženy dělají zoufalé věci
Komedie Filipa Renče podle scénáře Haliny Pawlowské.Více >

« 1 2 3 4 5 6 »

1 / 41


kalendář akcí
leden 2018
po út st čt so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

2018 © KC Turnov, All Rights reserved