Archiv

15.11.2017

Kabaret Ovčáček miláček klepe na dveře

Městské divadlo Zlín přichází s pokračováním kabaretu na téma české politické scény, které nese podtitul Tingl tangl.

Po úspěšné inscenaci Ovčáček čtveráček přichzí zlínští divadelníci s pokračováním, v kterém přibudou postavy Andreje Babiše, Bohuslava Sobotky, Lubomíra Zaorálka nebo také Jiřího Kájinka. Děj je tentokrát umístěn do blízké budoucnosti a sice do vrcholící prezidentské kampaně v roce 2018.
Přes to, že beznadějně vyprodaný, nekorektní Ovčáček miláček v režii Petra Michálka, měl premiéru již na konci srpna a dočkal se mnoha repríz, nyní se chystá přímý přenos na plátna kin, který se uskuteční 20. listopadu. Ovčáčka čtveráčka díky technologiím přímého přenosu vidělo v kinech více jak 17000 lidí,..Více >

14.11.2017

Doporučujeme výstavu turnovského muzea reGenerace 3

Na počátku cyklu výstav reGenerace, kterou muezum připravuje již potřetí, bylo zjištění, že v posledních desetiletích věnovali výrazně více pozornosti mezinárodní šperkařské scéně a historickému šperku než současné autorské tvorbě zdejších zlatníků a šperkařů.

Výstavou reGenerace chce muzeum dluh našim domácím šperkařům alespoň částečně splatit. K autorům žijícím a tvořícím v Turnově a jeho bezprostředním okolí pravidelně jsou zváni i ty ze sousedních a posléze i vzdálenějších regionů, letos to budou kolegové z Jablonecka a Liberecka. Jak pozorný divák jistě postřehne, občas jsou v jejich pracích čitelné některé řemeslné a estetické základy, které jejich autoři vstřebali v Turnově během studia, zejména pozitivní vztah k drahému kamenu, nebo – to zase díky školám v Železném Brodě a Jablonci nad Nisou – i k dalšímu klasickému materiálu českého moderního šperku, sklu.Více >

13.11.2017

Nenechte si ujít Ugandu ani Ligu spravedlnosti

Vážení milovníci kultury, rádi bychom vás upozornili na speciální akci, týkající se velkého koncertu Jiřího Suchého a Jitky Molavcové, který se uskuteční již 28. listopadu a vy si právě nyní můžete zajistit vstupenky o polovinu levněji. Jak na to se dočtete v článku.

Týden již téměř tradičně zahájíme úterním Filmovým klubem, do kterého vás tentokrát zveme na český životopisný film s Anetou Langerovou v hlavní roli – 8 hlav šílenství. Dále vás zveme i na snímek Earth: Den na zázračné planetě, který pro velký zájem rodin s dětmi promítáme v sobotu i v neděli od půl třetí.

Dále doporučujeme: 
Uganda - trochu jiná Afrika
Podkrkonošský symfonický orchestr
Liga spravedlnosti

 Více >

11.11.2017

Představení Vše o mužích přece jenom bude!

Mnozí z vás to mají ještě v paměti: v létě jsme se těšili na skvělou komedii Vše o mužích s parádním obsazením, které ale pro náhlé onemocnění uvnitř hereckého ansámblu muselo být zrušeno a i přes velkou snahu pořadatelů a Divadla Studia Dva se nepodařilo zajistit náhradní termín. To se ale nyní podařilo, divadlu se uvolnil termín a tak míří rovnou do Turnova. Komedie Vše o mužích tak bude, a již v prosinci, přesněji přesně za měsíc 11. prosince.

O představení

Jak muži sami sebe vidí, za co se nestydí i stydí? A jak to dopadá, když se testosteron smíchá s city a striptýzem? Tragikomedie Vše o mužích je tu pro ženy, aby je opět nepochopily.
 Více >

9.11.2017

Na největší koncert podzimu za polovic?

Jiří Suchý a Jitka Molavcová již za pár dní přivezou do Turnova zlatou éru Semaforu a my máme skvělou zprávu pro všechny, kteří ještě váhají, zda na jedinečný koncert plný vzpomínek vyrazit.

Pokud v těchto dnech vyrazíte na jakoukoliv akci Kulturního centra Turnov, na niž si zakoupíte vstupenku, máte možnost si vstupenky na koncert Jiřího Suchého a Jitky Molavcové koupit za polovinu ceny! Ceny vstupenek se pohybují od 250 do 350 korun dle místa sezení. Ve finále tak můžete vyrazit na písněmi nabitý večer za pouhých 125 korun.

Akce se vztahuje na tato představení:
Galakoncert Poetiky (9. listopadu)
Don Carlos (11. listopadu)
Z muzikálu do muzikálu II (12. listopadu)
Uganda – trochu jiná Afrika (15. listopadu)

 Více >

6.11.2017

Hudbou nabitý týden: čtyři koncerty, opera i muzikál

Vážení milovníci kultury, kulturní dění prvního ryze listopadového týdne zahájíme netradičně úterním Cestovatelským klubem, který se výjimečně bude konat na velkém sále. Se známými cestovateli a manželi Kateřinou a Milošem Motani navštívíme Namibii. 

Tento týden se také uskuteční další ročník soutěže Poetika, který vyvrcholí Galakoncertem, na který vás také srdečně zveme. Vystupujícími budou Ostrak Mode, Wolf Lost In the Poem a Eva Turnová.

V neposlední řadě vás zveme i do kina Sféra a především na další operní večer, který nabídne fantastického Dona Carlose s žijící legendou, tenorem Jonasem Kaufmannem.Více >

1.11.2017

V Knihotoči na vás čeká dvacítka knižních novinek

V naší kulturní kavárně KUS máte díky Městské knihovně Antonína Marka možnost si například ke kávě bezplatně zapůjčit novinky ze světa knih, které pravidelně obměnujeme. Co nabízí Knihotoč tentokrát?

Mezi dvacítkou knih nleznete například i Sestru Alici od Roberta Reeda, Solární stanici Andrease Eschbacha, Válku zrcadel Terezy Matouškové, Dvojitého agenta Oldřicha Jurmana, Frosta Oskara Fuchse, Skrvnu Gilliana Flynna a také Hormon štěstí Bohumila Krejzy, Knihu radosti Eduarda Martina, Komando Petra Síse či druhý díl Pomáhacích pohádek Evy Kalcovské.

Podrobněji

Anglické hodiny
Henry James

Henrymu Jamesovi je v Anglii dobře, tak dobře, že ji poctil magií výřečnosti, v níž svého času nenašel mezi Američany konkurenta.Více >

31.10.2017

Filmové premiéry v listopadu

V listopadu nás v kině Sféra kromě běžných a premiérových projekcí čeká i několik specialit. Filmová nabídka je opět pestrá, my vám podrobněji představíme projekce, které by nebylo dobré nechat si ujít.

Jednou z nich bude přímý přenos politického nekorektního kabaretu Ovčáček miláček. Ten se uskuteční v pondělí 20. listopadu. Tentokrát se odehrává v blízké budoucnosti, a sice v období vrcholící prezidentské kampaně v roce 2018. Na scéně zlínského divadla nebudou chybět postavy jako Andrej Babiš, Miloš Zeman, Bohuslav Sobotka či Michaela Jílková.

Sezóna oper pokračuje titulem Don Carlos skladatele Giuseppe Verdiho, který láká, nejen svou podstatou, ale i obsazením. V hlavích rolích se představí nejznámější německý tenorista Jonas Kaufmann nebo lotyšská mezzosopranistka Elīna Garanča. Více >

30.10.2017

Kino Sféra zve na českou Miladu a slovenskou Čáru

Vážení milovníci kultury, tento týden nás čeká listopadový Kavárenský kvíz, který se uskuteční ve čtvrtek 2. listopadu a naváže na tradici úspěšných soutěžních večerů v kulturní kavárně KUS.

Pozvat si vás také dovolujeme na Golddigger Night turnovských Snap Call, kteří v sobotu 4. listopadu představí očekávaný videoklip k novému singlu Golddigger.

Doporučujeme vám tyto pořady: 
Milada, Znouzectnost, Čára

Milada
Nový životopisný film o Miladě Horákové.
Film Milada je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnost a životě byly morální principy zakořeněny tak silně,..Více >

28.10.2017

Přesně za měsíc ožije na Střelnici zlatá éra Semaforu

Koncert, chcete-li událost měsíce listopadu, potažmo celého letošního podzimu se nezadržitelně blíží. Již za měsíc zavítají do Turnova hvězdy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová. Právě ti vás za doprovodu orchestru divadla Semafor zavedou do zlaté éry divadla, které v roce 1959 založila autorská dvojice Jiří Suchý a Jiří Šlitr.

Samotné Divadlo Semafor není třeba podrobně představovat, pražské divadlo, jehož název je akronymem slov sedm malých forem, bylo a stále je domovem pro desítky nejen herců ale i zpěváků. Zmíněná zlatá éra začala prakticky po jeho založení a pochází z ní nesčetně nejznámějších hitů a her.

Divadlo se těšilo velkému zájmu, denně se hrálo před vyprodaným hledištěm, vznikalo mnoho filmů, televizních vystoupení a rozhlasových pořadů. Více >

« 1 2 3 4 5 6 »

1 / 39


kalendář akcí
listopad 2017
po út st čt so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

2017 © KC Turnov, All Rights reserved