Archiv

28.5.2019

Andrea Tögel Kalivodová Emě Destinnové

Turnovské hudební večery již zítra zakončí sezónu 2018 / 2019 a to jedinečným projektem agentury Arco Diva, který je věnován vzpomínkám na umělkyni, která jako první česká operní pěvkyně dosáhla světového věhlasu.

Pořad Královna zpěvu Ema Destinnová přibližuje život a úspěchy slavné pěvkyně. Vystoupí klavíristka Ladislava Vondráčková a herečkou Barbora Šporclová-Kodetová. Hvězdou večera bude světově proslulá mezzosopranistka Andrea Tögel Kalivodová. 

Více >

22.5.2019

Představujeme letošní Dvořákův Turnov a Sychrov

Festival Dvořákův Turnov a Sychrov je každoroční připomínkou pobytu velkého skladatele v Českém ráji. Letos se chystá již 64. ročník, který opět v původním duchu pořádá Spolek přátel hudebního festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov.

 

Festival bude letos slavnostně zahájen v sobotu 1. června recitálem Jaroslava Svěceného a Karolíny Žmolíkové. Třetím účinkujícím zahajujícího večera bude klavíristka Ludmila Juránková,...

Více >

29.4.2019

Výstava fotografií Kozákovské stráně začíná

Výstava „Kozákovské stráně“ je tvořena souborem fotografií Pavly Bičíkové a Miroslava Trávníčka, dvou fotografů a cestovatelů, kteří žijí na Kozákově. V průběhu let na svých fotografiích zaznamenali kozákovskou krajinu v proměnách času. Na svých snímcích zachytili až „neskutečné“ výhledy z vrcholu hory do Českého ráje, do Krkonoš či do Jizerských hor.

 

Výstava vznikla jako hold kopci, který jim je inspirací pro cesty do cizích krajin,...

Více >

26.4.2019

Muzikálový soubor Gabriel poprvé v Českém ráji

V sobotu 27. dubna od 16 hodin proběhne v galerii státního zámku Sychrov představení amatérského muzikálového souboru Gabriel z Prahy.

 

Pod názvem Muzikálové pohádky pro malé a velké se skrývají dva příběhy: Zlatovláska a Pohádka o hloupém Honzovi. Uslyšíte retro melodie a známé písničky s autorskými texty za doprovodu klavíru.

Více >

23.4.2019

Infinity maraton v kině Sféra

Jedenáct let směřoval filmový vesmír studia Marvel k tomuto momentu. 

Přijďte si užít poslední Avengers do kina Sféra, kde vás čeká dvojitá nálož ze světa Marvelu v rámci ultimátního filmového maratonu!

Kromě předpremiéry Avengers: Endgame totiž promítneme i Avengers: Infinity War, což připomene události z boje o Kameny nekonečna.

Více >

17.4.2019

Představujeme vám 4. ročník Festivalu na Jizeře

K létu již neodmyslitelně patří Festival na Jizeře, který se v turnovském letním kině uskuteční letos počtvrté.

 

V minulých letech na festivalu účinkovalo mnoho hvězd české hudební i divadelní scény (Jan Holík, Spiritual Kvintet, Josef Dvořák, Markéta Hrubešová, Simona Stašová, Petr Nárožný, Filip Blažek, Michal Slaný, Maroš Kramár, Hana Zagorová, Deda Mládek Ilegal Band, Čechomor a další). 

Více >

13.4.2019

Švýcarští harfisté Arpa Doro poprvé v Turnově!

Již v úterý 23. dubna se v Městském divadle uskuteční koncert švýcarského harfového orchestru, na kterém zazní klasický harfový repertoár, ale i populární skladby, muzikálové a filmové melodie.

Nenechte si ujít jedinečný hudební večer pro všechny generace.


Harfový orchestr Arpa Doro se vyznačuje jedinečným složením mladých a dospělých milovníků hudby,...

Více >

15.3.2019

Stanislav Zindulka († 14.3.2019) očima Zuzany Maléřové

Večer na turnovské Pohovce se Stanislavem Zindulkou byl v mnohém mimořádný. Především jsem ho nepozvala jen jako umělce, hereckého barda, ale jako člověka, který se stal součástí naší rodiny. V tom smyslu to byl večer blízký, důvěrný, osobní. A ryze noblesní, jak tomu bylo u Standy zvykem. Ať jsem se kdykoliv se Standou sešla, vždy měl pro mne připraven nový vtip. Bez humoru nebyl jeho život myslitelný. Při loučení pak na nás  volal: "A nepolepšete se!" 

Více >

14.3.2019

Turnovský drahokam je za dveřmi

Turnovský drahokam je prestižní loutkářskou přehlídkou Libereckého kraje a Českého ráje, koná se za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, Libereckého kraje a Města Turnov.

Pro děti je i letos připraveno slosování vstupenek po každém představení. Po celou dobu přehlídky pak bude probíhat soutěž O pilného diváka, kde hlavní cenou je marioneta kašpárka a další hodnotné ceny.

Více >

24.2.2019

Oscarový týden v kině Sféra

Právě dnes, v neděli 24. února budou slavnostně uděleny Oscary za rok 2018, které jsou považovány za nejprestižnější filmová ocenění na světě.

Jelikož se program Oscarového týdne vytvářel ještě před udílením samotných cen, od 12. do 19. března budete moci v kině Sféra vidět snímky, které mají nejvíce nominací nebo největší šanci na některou z hlavních cen. 

Více >
« 1 2 3 4 5 6 »

1 / 54

2019 © KC Turnov, All Rights reserved