Archiv

1.12.2020

OHLÉDNUTÍ: Střípky virtuální kultury

Za normální situace bychom pro vás v listopadu uspořádali skoro dvacítku akcí – divadla pro dospělé i děti, koncerty, Cestovatelské kluby a další setkání – a k tomu desítky filmových projekcí, které by nabídlo kino Sféra. Mohlo by se možná zdát, že veškerá naše činnost se zastavila, ale není tomu tak. Budova Střelnice sice zela prázdnotou, ale kulturu jsme umřít nenechali.

Opět jsme hloubali, jak vám nabídnout i něco víc než jen zmínky o dalších a dalších zrušených pořadech a o dalším prodloužení uzavření recepce KC Střelnice. 

Více >

30.11.2020

Prosincové číslo HOT již k dostání

Prosincové číslo si můžete vyzvednout  na těchto místech:
Trafika U Vildy (Skálova ul.)
Infocentrum (nyní ve Skálově ul.)
Náruč - centrum pro rodinu (Skálova ul.)
Nemocnice Turnov (kiosek i vrátnice)
Trafika na Havlíčkově náměstí
Trafika na Nádražní ulici
Coop Daliměřice
Obě turnovské radnice, ad.
Benzina (směrem na Sedmihorky)
Kamax
Trevos

Více >

25.11.2020

Dárkové poukazy KCT jsou skvělým vánočním dárkem

Nevíte si rady s vánočními dárky? Potěšte své blízké naším dárkovým poukazem!

Nabízíme vám dvě varianty – 500 a 1000 Kč. Svým blízkým tak darujete možnost využít danou hodnotu na pořad z produkce KCT dle jejich vlastního výběru. Poukaz lze využít na koncerty, divadla i do kina Sféra. (V programu se jen sporadicky najdou výjimky, na které poukaz využít nelze.) Platnost poukazu je jeden kalendářní rok.
 

Více >

19.11.2020

Aktuální informace k 19. listopadu

S přihlédnutím k současné situaci rušíme všechny plánované akce až do konce tohoto roku.

V tomto článku naleznete veškeré informace o tom, jak postupovat při vracení vstupenek a kam se obrátit v případě dotazů. Recepce KC Střelnice zůstává prozatím stále uzavřena, o jejím otevření vás budeme informovat. V případě dotazů se neváhejte obrátit na naší telefonní linku, která je tu pro vás.
 

 

Více >

8.11.2020

Vyhlášení výsledků 3. online Kavárenského kvízu

Ve čtvrtek 5. listopadu by za normálních okolností proběhl v kavárně KUS další z Kavárenských kvízů. Bohužel se ale kvíz uskutečnit nemohl, proto jsme se již potřetí přesunuli do virtuálního světa a připravili pro vás online kvíz, který byl díky webové aplikaci Google Docs dostupný úplně všem.

Kvízu se za tři dny zúčastnilo celkem 60 soutěžících. Podle jistých zdrojů se zúčastnili nejen Turnovští, potažmo Českorajané, kterých byla naprostá většina, ale i přespolní – hned několik soutěžících se ke kvízu přihlásilo například i z Trutnova. Nechyběli ani staří známí, které běžně vídáme při kvízových setkáních v kavárně KUS.

I tato online verze kvízu měla stejný systém otázek, jako kvíz tradiční. Tedy pět okruhů po deseti otázkách doplněných jednou bonusovou otázkou. 

Více >

1.11.2020

OHLÉDNUTÍ: Říjnové světlo ve tmě

Druhá vlna šíření koronavirové nákazy ovlivnila říjnovou kulturu hned na jejím počátku. Za přísných hygienických podmínek jsme stihli uspořádat pouze hrstku akcí – dvě desítky projekcí v kině Sféra, „nový“ Kavárenský kvíz, jeden Cestovatelský klub a jeden Turnovský hudební večer. Poté opět nastala pomyslná kulturní tma.

V pátek 9. října jsme byli nuceni zrušit všechny akce na následujících čtrnáct dní, o týden později už jsme věděli, že do konce října neuskutečníme žádnou z původně plánovaných akcí. Kultura tak znovu dostala pořádnou ránu pod pás. Letos podruhé jsme museli zklamat stovky diváků a návštěvníků, kteří na naše pořady měli zakoupené vstupenky. Zklamání samozřejmě panovalo i na straně pořadatelů.

 

Více >

31.10.2020

Nouzový stav pokračuje, KC Střelnice bude uzavřeno minimálně do 20. listopadu

Vláda České republiky v pátek 30. října vydala usnesení o prodloužení nouzového stavu do 20. listopadu 2020. Tím pádem rušíme všechna chystaná představení do tohoto termínu a prodlužujeme uzavření recepce KC Střelnice.

Nově zrušené pořady:
středa 4. listopaduLibor Drahoňovský: Česká Kanada
čtvrtek 5. listopadu Kavárenský kvíz
pátek 13. listopaduCokoLIVE
čtvrtek 19. listopadu - Evelyna Steimarová & Vendula Burger-Budilová

Více >

30.10.2020

Právě vyšlo listopadové číslo HOT

Listopadové HOTy jsou (i přes pro kulturu nepříznivou situaci) na světě! 

O pár stránek kratší a obsahově bohužel opět jiné (tedy bez kulturních pozvánek), ale i tak plné informací a zajímavostí. 

Které pořady se ruší? Které se nahrazují? Jak vráti zakoupené vstupenky? Kam volat v případě dotazů? Na to všechno naleznete odpověď v aktuálním čísle. Dále se ohlédneme za uplynulým měsícem, nechybí informace od dalších turnovských institucí (Městská knihovna Antonína Marka Turnov, Regionální turistické informační centrum, Muzeum Českého ráje v Turnově či spolek ZAzemí, z.s.) a samozřejmostí jsou Radniční listy.

Více >

13.10.2020

Městská knihovna Antonína Marka Turnov podporuje KULTURNOV

Z reakcí na podporu projektu Kulturnov (přece jenom) žije!:

Podporujeme kulturu, podporujeme akci "Kulturnov žije" a to nejen celostátní a dá se říci už mezinárodní akcí na podporu čtení, Noc s Andersenem, která se konala symbolicky v pátek 9. 10. 2020. A to již po dvacáté. Akce turnovské kultury - Kulturnov se měla konat hned následně v sobotu 10. 10. 2020. Ale bohužel se konat nemohla.

Reagujeme na výzvu KCT a připojujeme se k této významné podpoře kultury.

Více >

13.10.2020

Kulturní centrum Turnov se veřejnosti otevře nejdříve v listopadu

V pátek 9. října jsme vydali prohlášení o kompletním uzavřením našich prostor na 14 dní (tedy od 12. do 25. října), s tím souviselo zrušení mnoha akcí. Situace se ovšem opět změnila.

Po včerejší tiskové konferenci vlády je zřejmé, že minimálně do konce října Kulturní centrum Turnov už neotevře,“ upozorňuje David Pešek, jednatel KCT. Rozšiřujeme tak seznam zrušených akcí. O dalším vývoji vás budeme informovat.

Doporučujeme sledovat náš web www.kcturnov.cz a naše sociální sítě (facebook, instagram).

Více >
« 1 2 3 4 5 6 »

1 / 64

2020 © KC Turnov, All Rights reserved