Archiv

28.2.2020

Turnovský drahokam slaví 30 let

Loutkářská přehlídka Turnovský drahokam spatřila světlo světa v roce 1983 jako neformální setkání loutkářů. Do roku 1987 proběhlo pět ročníků. Pak následovala dlouhá osmiletá pauza.

V roce 1996 jsme se pokusili navázat na tento cyklus přehlídek šestým ročníkem. Ten vznikl celý v režii loutkářského souboru Na židli. Přehlídka se vydařila a nastartovala se tak další etapa, dalo by se říci maraton Turnovských drahokamů, který trvá dodnes. 

Více >

16.2.2020

Martinů Strings Prague představí Anglický koncert

Dvanáctičlenný smyčcový soubor navazuje na tradici české smyčcové kultury, charakteristické velkou muzikalitou, zpěvností a slovanským zvukem.

Martinů Strings Prague tvoří vynikající hráči střední generace se zkušenostmi získanými jak na sólové dráze, tak v nejlepších českých orchestrech či komorních uskupeních. Během jejich koncertu 27. února zazní skladby Henryho Purcella, Leopolda Koželuha, Bohuslava Martinů a Maurice Ravela. 

Více >

16.2.2020

OBRAZEM: Velký rodinný karneval

Neděle 16. února patřila Střelnice dětem, pro které se na velkém sále konal Velký rodinný karneval v duchu orientu. Samozřejmě nechyběl ani Aladdin, kouzelný Gin nebo krotitel hadů.

Nejen pro děti byly připravené hry, soutěže a spousta zábavy, kterou si především děti užívali naplno. Karnevalového reje, který pořádáme společně se Žlutou ponorkou, se zúčastnilo více jako 250 princezen, Batmanů, Ninjů, berušek, námořníků, pirátů či Bezzubek.  

Více >

13.2.2020

Modrý kocour klepe na dveře

Modrý kocour oslaví na konci února 25 let. Ano, kocourovi je čtvrt století. Za tu dobu se vypracoval na druhou největší přehlídku amatérského divadla v této zemi. Byť je jeho profil svou podstatou vystaven jako přehlídka krajská, jeho kožich svou velikostí překonal i všechny přehlídky národní, krom velkého praotce Jiráskův Hronov.

Jak tušíte, budeme slavit a hodně. Těšte se na divadla, která spoluformovala duch kocoura po celá desetiletí – Divadlo Vosto5 či Nejhodnější medvídci.

V rámci oslav budeme i vzpomínat. Připravujeme výstavy a audiovizuální instalace.

Více >

4.2.2020

Jiří Benedikt: O hudbě ve fotografii

Kulturní centrum Turnov, s.r.o., Fotoklub Safír Turnov a Fotostudio BJ vás zvou na výstavu fotografií Jiřího Benedikta.

„Fotím pro radost a pro vás,“ říká Jiří Benedikt, rodák z Varnsdorfu, který se věnuje fotografování portrétů (venkovních i ateliérových), svateb, rodinných oslav, veřejných akcí, jako jsou demonstrace, sportovní události, kulturní akce a také koncerty,...

Více >

3.2.2020

Oscarový týden v kině Sféra

Stejně jako v předchozích letech, i letos, připravuje kino Sféra přehlídku oceňovaných filmů uplynulého roku v rámci Oscarového týdne. Ten se uskuteční od čtvrtka do neděle 20. – 23. února a nabídne celkem osm filmů, které do letošního boje o nejprestižnější filmové ceny promluvily nejhlasitěji.

Pravděpodobně největší lákadlo nabídne přehlídka hned první den, kdy uvede exkluzivní předpremiéru historického snímku 1917 od režiséra Sama Mendese. 

Více >

1.2.2020

Il Congelatore - připravte se na zmrzlinovou mafii

Divadelní hra Il Congelatore představí mafiánský příběh z dob americké prohibice, jenomže ne té alkoholové, nýbrž zmrzlinové.

Komediální operní drama ve třech jednáních vypráví o osudech dobře etablovaného mafiánského klanu a sleduje cesty přistěhovalců v Novém světě. Je plné vtipných aktuálních narážek, protkané množstvím nejznámějších operních árií a duetů v nápaditém hudebním i slovním přepisu. 

Více >

1.2.2020

OHLÉDNUTÍ: Nový rok, nová energie a nezadržitelné tempo

V lednu jsme trochu rekapitulovali rok 2019 a spočítali si, že jsme pro vás v uplynulém roce připravili přes 900 kulturních akcí. Devět stovek představení, koncertů, projekcí a jiných méně či více speciálních akcí. Průměrně tedy skoro 2,5 akce každý den! Kdybychom do této statistiky započítali opravdu každičkou událost, na které se podílíme, nebo na kterou pronajímáme prostory KC Střelnice, byla by ta číslovka dokonce dvojnásobná. Počet akcí přitom rok od roku stoupá, a my tak každým rokem lámeme rekordy. Největší poděkování ovšem patří vám, našim divákům a návštěvníkům našich akcí, protože bez vás by to nešlo (a nedávalo smysl). Děkujeme!

Více >

16.1.2020

Bohemia balet opět v turnovském divadle

Našemu publiku dobře známý Bohemia balet se v Turnově představí už potřetí.

Program lednového představení nabídne taneční miniaturu Ave Maria v choreografii Mariky Hanušové-Blahoutové na hudbu Michaela Lorence a Aarona Zigmana. „Tuto taneční miniaturu jsme v našem repertoáru právě obnovili. Myslím, že se bude hodit i v povánočním čase, je to nádherná hudba dvou polských skladatelů a velmi působivá choreografie,“ popisuje první část programu umělecký ředitel Jaroslav Slavický. 

Více >

6.1.2020

Přijmeme servírku/číšníka na HPP

Kulturní centrum Turnov, s.r.o. přijme servírku/číšníka na HPP do kavárny KUS na Střelnici.

Nabízíme stabilní zaměstnání v příjemném prostředí, adekvátní platové ohodnocení a zaměstnanecké bonusy. Nástup možný ihned! 

V případě zájmu zasílejte své životopisy na adresu pavlasova@kcturnov.cz.

Více >
« 1 2 3 4 5 6 »

1 / 58

2020 © KC Turnov, All Rights reserved