Archiv

24.2.2021

Turnovský Fotoklub Safír výstavy nevzdává

Divadla, koncertní sály, ale i galerie jsou zavřené. Fotoklub Safír tak využívá svého výstavního prostoru v nádražní hale ČD a připravuje pro kolemjdoucí další výstavu. „Výstava je přístupná všem, kteří navštíví nádraží v Turnově. Je to jedna z mála výstav přístupná veřejnosti v této složité době,“ dodává za pořadatele předseda spolku Břetislav Jansa.

Střípky z cest Luboše Vránka
Výstava fotografií, které cestovatel pořídil v Íránu, Turecku, Maroku, na Tenerife nebo v italských Dolomitech bude zahájena ve středu 3. března a potrvá do úterý 4. května 2021. Výstavu podporuje partnerské Fotostudio BJ.

Více >

8.2.2021

Vyhlášení výsledků 6. online Kavárenského kvízu

Další, již šestý online Kavárenský kvíz opět ukázal rozdíly mezi soutěžícími. Zatímco někteří si kvíz chválili (především výběr témat), jiní se nám svěřili, že byl pro ně velice těžký. Zda-li byl kvíz těžký nebo lehký, těžko soudit, utržené body totiž začínají na 28 bodech a končí na neuvěřitelných 66 (což je z celkového možného počtu bodů 70, opravdu obdivuhodné skóre).

Kvíz se uskutečnil od 4. - 7. února a zúčastnilo se ho celkem 54 soutěžících. Těší nás, že se k nám vrací kvízové stálice a i tentokrát jsme přivítali zcela nové účastníky. Soutěžící s přezdívkou Medvěd nám napsal: "Kvíz byl super, proč jsem si toho nevšiml dřív?" 

Více >

5.2.2021

Využijte možnosti vrácení vstupného na účet

Zakoupili jste si vstupenky na naše pořady, které byly následně bez náhrady zrušeny? Nebo vám nevyhovuje náhradní termín akce? Rádi byste vstupenky vrátili, ale nemůžete kvůli uzavření recepce KC Střelnice? Už nemusíte čekat. Využijte možnost vrácení vstupného přímo na váš účet.

Možnost vrácení peněz na váš účet mohou využívat i abonenti, které bychom tímto rádi vyzvali, aby tak učinili. 

Více >

1.2.2021

OHLÉDNUTÍ: Leden přinesl radosti i nové zkušenosti

První měsíc v novém roce začal tak, jak ten poslední v roce minulém skončil - stále setrváváme v nouzovém stavu, uzavřeni a odříznuti od diváků. Přesto se neodevzdáváme zimnímu spánku, ale naopak – držíme pomyslnou loď kultury nad vodou a i nadále vymýšlíme, jak turnovskému divákovi zprostředkovat alespoň něco málo z našich programů.

Nečekaný úspěch Turnovarieté
Do nového roku jsme vstoupili s nadšením díky úspěchu, který sklidilo Turnovarieté.

Více >

27.1.2021

Zažijte Cestovatelský klub virtuálně

Současná situace nás neustále pohání k vymýšlení nových způsobů, jak vám, našim divákům, zprostředkovat vaše oblíbené pořady a akce, které vám jistě chybí.

Po online Kavárenských kvízech, historických rubrikách na našem Facebooku a dalších nejen hudebních dárcích (Turnovarieté či záznam slavnostního večera Život v pravdě Jana Patočky) nyní chystáme další novinku, totiž online Cestovatelský klub.

Ten se uskuteční v klasickou dobu, tedy ve středu (3. února) od 18 hodin, přesně tak, jak jste byli donedávna zvyklí. A navíc dodržíme i plánovaný program. Václav Bacovský vám představí Omán – sultánovo arabské Švýcarsko.

 

Více >

22.1.2021

Výlepové plochy ožívají

V následujících týdnech se turnovské výlepové plochy technických služeb stanou opět trochu zajímavějšími. I přesto, že vás plakáty na nich umístěné nebudou zvát na kulturní akce, připomenou vám důležité věci a snad vám i zpříjemní den.

Pohled na výlepové plochy je v posledních měsících vyloženě smutný. A přitom jsou i v této době sdělení, která je třeba zveřejňovat! Rozhodli jsme se proto v následujících čtyřech týdnech postupně veřejnosti předat osm důležitých zpráv v podobě básní. Jsou to básně o naději, o lásce, o přírodě, tedy o spoustě krásy, která je stále kolem nás a na niž bychom rozhodně neměli zapomínat. Doufáme a věříme, že všechny kolemjdoucí potěší,“ představuje projekt David Pešek, který básně vybíral.

Více >

15.1.2021

Život v pravdě Jana Patočky – další dárek KCT

V červnu 2017 se v turnovském Městském divadle uskutečnil slavnostní vzpomínkový večer věnovaný 110. výročí narození a 40. výročí úmrtí filosofa (a turnovského rodáka) Jana Patočky. Program zahájil Orchestr BERG světovou premiérou skladby In memoriam Jan Patočka, op. 40 od skladatele Martina Hyblera, následovala panelová diskuze filosofů a chartistů Martina Palouše a Daniela Kroupy a historika Petra Blažka, kterou moderoval evangelický farář Ondřej Halama. Na závěr výjimečného večera opět v podání Orchestru BERG zazněla symfonie Hlasy od lotyšského autora Pēterise Vaskse.

Celý slavnostní večer jsme se rozhodli zveřejnit na našem Youtube kanálu a dopřát vám tak další příjemný kulturní zážitek. 

Více >

11.1.2021

Vyhlášení výsledků 5. online Kavárenského kvízu

Již popáté jste měli možnost zúčastnit se našeho online Kavárenského kvízu. Ten se konal od čtvrtka 7. ledna (právě v tomto termínu by za normálních okolností totiž probíhal v kavárně KUS skutečný Kavárenský kvíz) do neděle 10. ledna. I tentokrát se kvíz konal na webové aplikace Google Docs, aby byl dostupný úplně všem.

Kvízu se za tři dny zúčastnilo celkem 57 soutěžících. I tentokrát se mezi soutěžícími objevili skalní fanoušci, ale i zcela noví účastníci.

Kvíz měl stejný systém otázek, jako kvíz tradiční. Tedy pět okruhů po deseti otázkách doplněných jednou bonusovou otázkou. Celkem mohli soutěžící získat 65 bodů. Ze statistik víme, že průměrný počet bodů činil 40,04 (což je zatím nejvyšší číslo!). Nejnižší skóre bylo 20 bodů a nejvyšší 62. Gratulujeme všem, kteří se dokázali přehoupnout přes bodovou hranici 50 bodů (celkem 8 soutěžících), hranici 60 bodů dokázal pokořit jediný soutěžící. Všem samozřejmě děkujeme za účast. 

Více >

1.1.2021

OHLÉDNUTÍ: Turnovarieté – vánoční dárek KCT

Nejsme v tom jako pořadatelé kulturních akcí sami, je jasné, že ne desítky, ale stovky dalších kulturních subjektů si v posledních měsících neustále lámou hlavy nad tím, jak zůstat v kontaktu s divákem, o to více s fanouškem.

Podruhé v krátkém čase se totiž celá kultura musela přesunout do virtuálního světa. Vysílá se řada online koncertů, divadelních představení i filmů. A my jsme od začátku věděli, že nesmíme zůstat pozadu, protože turnovská kultura navzdory situaci žije a naším úkolem je podat o tom zprávu. 
 

Více >

14.12.2020

Vyhlášení výsledků 4. online Kavárenského kvízu

Ve čtvrtek 10. prosince by za normálních okolností proběhl v kavárně KUS další z Kavárenských kvízů. Bohužel se ale kvíz uskutečnit nemohl, proto jsme se již počtvrté přesunuli do virtuálního světa a připravili pro vás online kvíz, který byl díky webové aplikaci Google Docs dostupný úplně všem.

Kvízu se za tři dny zúčastnilo celkem 47 soutěžících. Kvízu se opět zúčastnili nejen Turnovští, kterých byla naprostá většina, ale i přespolní – hned několik soutěžících se ke kvízu již podruhé přihlásilo například i z Trutnova. Nechyběli ani staří známí, které běžně vídáme při kvízových setkáních v kavárně KUS. Za vaši věrnost vám děkujeme!

I tato online verze kvízu měla stejný systém otázek, jako kvíz tradiční.

Více >
« 1 2 3 4 5 6 »

1 / 65

2021 © KC Turnov, All Rights reserved