Literární hysterie(Beseda s Karolínou Zoe Meixnerovou)

Literární hysterie

 HYGIENICKÁ OPATŘENÍ V RÁMCI COVID-19
(Otevřete kliknutím)


Kdo padělal Rukopisy? Byl Mácha romantický hrdina nebo žárlivý tyran? A kolik dětí měl Tyl se svou švagrovou?

Odpovědi na tyto otázky a mnohem více o životech českých spisovatelů a literatuře se dozvíte na besedě Karolíny Zoe Meixnerové, která se pouští na tak trochu tenký led a snaží se (nutno podotknout, že úspěšně) popularizovat české spisovatele a literaturu. Pořádá besedy o české literatuře nejen pro studenty, ale i milovníky literatury a úplné laiky. Monolog plný letopočtů a nudných faktů ale opravdu nečekejte.

Na svých besedách, stejně jako v mé tvorbě na sociálních sítích, se zaměřuji na to, aby posluchač k dotyčnému spisovateli našel cestu skrze jeho osobnost. Poté mnohem snáz přijme i jeho dílo,“ přibližuje princip svých přednášek Karolína.


VY MLČÍTE, KARLE?
aneb Soudní přezkoumání Erbenovy balady


Po skončení přednášky Karolíny Meixnerové se v prostorách kavárny KUS můžete těšit na divadelní představení turnovského NOTDIS (dříve Kámoš Drámoš).Kdo to vlastně byl Karel Jaromír Erben? Slavný český spisovatel 19. století nebo násilník a zločinec?

Mladý Karel žije pouze s matkou a nikdy nepoznal ženu. Jarka žije každý týden někde jinde a nikdy nevídala dva dny za sebou muže stejného. Mohou se takové dvě osobnosti potkat nyní nebo až na onom světě? A jak by se k takové známosti postavila Karlova matka, která ví, co je správné a dělá všechno proto, aby její Kája nepil, nekouřil a mluvil jako evangelium…

Samotná vina může být ten největší trest, ale někdo by raději viděl „život za život“.

Délka představení: 35 minut

Hrají: Matyáš Volf/Jáchym Pochop, Eliška Chytková, Anna Hodíková, Veronika Drahoňovská, Lucie Cvrčková, Elen Drahoňovská

Režie: Vojtěch Franců a soubor
Předloha: Karel Jaromír Erben, Lilie
Úprava: Lucie Pršalová (Kunstová)
Kostýmy, scéna: Eliška Drbohlavová

 

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.