KULTURNOV 2021

KULTURNOV 2021

V koronavirovém roce 2020 jsme měli připravený další bujarý večírek plný turnovské kultury. Ačkoliv jsme jej nakonec nemohli uskutečnit ani v limitované verzi v podobě venkovního happeningu, nic to nezměnilo na našem přesvědčení, že turnovská kultura žije a svůj svátek si zaslouží. Neuskutečněný program jsme proto oprášili, zjistili, že 80 % vystupujících je stále připraveno naskočit na opuštěná jeviště, a tak s velkou radostí a očekáváním představujeme nový Kulturnov.

Kulturnov 2021 se v prostorách KC Střelnice uskuteční v sobotu 9. října od 14 hodin a představí se vám na něm opět celá řada turnovských kapel, jako například Payya Matys a Tribal Force, Blues Rock Nonsens 1984 nebo What the Funk, premiéru na domácí půdě zde bude mít projekt Lent Moyo, za nímž stojí známý muzikant a zpěvák František Vokoun, frontman kapely The Boband. Připomeneme si ještě jednou neuvěřitelných 200 let od založení turnovské knihovny, a to formou výstavy a též křtu knihy, která při této příležitosti vznikla.

Svůj projekt Textáže, tedy koktejl s texty z knížek a vyprávěním, představí stand up komik a spisovatel Petr Vydra. Dojde i na oblíbenou Pohovku, moderovat ji bude Karolína Meixnerová a hostem bude turnovský rodák, herec Václav Knop. Svůj veleúspěšný divadelní spektákl Kdekrademor uvede stále výraznější turnovský divadelní spolek Kámoš Drámoš.

Na nejmenší návštěvníky Kulturnova se bude těšit Žlutá ponorka, která pro ně chystá svůj Klub her. V něm si děti i dospělí budou moci vyzkoušet nejrůznější moderní deskové hry, které prověří mimo jiné jejich motorické schopnosti stejně jako paměť, postřeh či schopnost spolupráce. Dojde i na karetní únikovku!

Těšíme se na vás!


PROGRAM

14:00 - Big Band ZUŠ Turnov koncert, velký sál
            start Běhturnov před KC Střelnice
14:45 - zahájení výstavy Městské knihovny A. Marka Turnov foyer
15:00 - Blues-Rock Nonsens 1984 koncert, velký sál
          - Klub her Žluté ponorky zrcadlový sál
16:00 - vyhlášení Běhturnov vestibul
16:30 - Městská knihovna A. Marka Turnov – prezentace knih vydaných k výročí 200 let od založení knihovny + vystoupení dětských vypravěčů kino Sféra
17:00 - DS Čmukaři – Vávra miluje hasiče divadlo pro děti, zrcadlový sál
          - Payya Matys a Tribal Force koncert, velký sál
18:00 - Eva Matylda Jiřičková koncert, vestibul
18:30 - Pohovka – Václav Knop kino Sféra
19:30 - Lent Moyo - koncert, velký sál
20:30 - Textáže Petra Vydry, kino Sféra
21:15 - Kámoš Drámoš - Kdekrademor divadelní představení, zrcadlový sál
22:00 - What the Funk koncert, velký sál

 

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.