KULTURNOV 2020

KULTURNOV 2020

Akce byla vzhledem k okolnostem ZRUŠENA.


Na sobotu 10. října jsme pro vás připravili další ročník multižánrové přehlídky turnovských umělců, koronavirová krize nám však znemožnila uspořádat tuto oslavu tak, jak by se slušelo. My však víme, že navzdory všem komplikacím Kulturnov žije, a rozhodli jsme se proto uspořádat alespoň malý venkovní happening, kterým si výjimečnost turnovské kulturní scény znovu připomeneme.

Program letošního ročníku festivalu Kulturnov byl připravený opravdu lákavě a rozhodování o tom, zda festival uskutečnit nebo ne, bylo proto velmi těžké. Nakonec jsme se rozhodli celý naplánovaný program „zamrazit“ a pokusit se jej uskutečnit v náhradním termínu. Pevně doufáme, že to bude brzy, nejpozději na jaře příštího roku. Ale protože slavit chceme, rozhodli jsme se připravit pro vás alternativní program ve venkovním prostředí i v tomto říjnovém termínu!

Pokud nám nějaké nové vládní nařízení nezakáže setkávat se ve větším množství lidí, potkáme se v sobotu 10. října odpoledne na prostranství před KC Střelnice se všemi tradičními kulturnovskými formáty, tedy s divadlem i hudbou, a dokonce též s Běhturnovem. Tento tradiční běžecký závod se sice poběží o ceny, které vítězům věnuje Kulturní centrum Turnov, ale letos víc než kdy jindy poběžíme (pr)o život. Společně oběhneme Turnov. Svou účastí a potleskem při vyhlášení pak podpoříme všechny ty, kteří i přes nepřízeň doby neztrácí chuť a vůli spojovat lidi skrze kulturu.

Ano, letošní Kulturnov bude především happeningem na podporu kulturního života a demonstrací přesvědčení, že kultura je nedílnou součástí našich životů a nikdo z nás se jí navzdory objektivním těžkostem nehodlá vzdát. Přijďte proto i vy, vezměte své děti na pohádku, přijďte si zaběhat a taky si zazpívat a zatančit. Akce se koná za každého počasí!

Kulturnov žije!
 

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.