Jindřich Šídlo(O literatuře)

Jindřich Šídlo

Po nekonečném roce a půl se do kavárny KUS vrací oblíbený pořad O literatuře. Moderátorství se opět ujímá Petr Vizina, který v září přivítá známého novináře, publicistu, politického komentátora a v neposlední řadě turnovského rodáka Jindřicha Šídla.

Jindřich Šídlo působil devět let v týdeníku Respekt a v letech 2001 až 2005 byl členem redakce deníku Mladá fronta DNES. Od listopadu 2005 do dubna 2009 vykonával funkci vedoucího redaktora domácího zpravodajství deníku Hospodářské noviny. Od května 2009 řídil domácí zpravodajství České televize a byl také hlavním politickým analytikem této veřejnoprávní televize. Od listopadu 2010 pracoval opět jako redaktor Hospodářských novin. V létě 2016 ohlásil odchod z pozice šéfredaktora politického zpravodajství a názorové sekce tohoto deníku a k 1. září přechod do vznikající redakce videozpravodajství na portálu Seznam Zprávy. Zde uvádí pravidelný satirický pořad „Šťastné pondělí“, který je rovněž vysílán Televizí Seznam, dále zde zastává pozici šéfkomentátora.

Jindřich Šídlo je autorem rozhlasových minutových her Setkání, Chutnalo ti to? a Motivační pohovor. V roce 2019 vydal knižní rozhovor s Tomášem Etzlerem pod názvem Kdo ví, kde budu zítra.

Za svou žurnalistickou práci, zaměřenou zejména na oblast lidských práv, získal v roce 2007 novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky. V roce 2013 vyhrál Novinářskou cenu v kategorii „Nejlepší komentář – psaná žurnalistika“ za text „Kam Petr Nečas v neděli určitě nepojede, i když by měl“. Ve stejném roce byl v anketě „Tweet roku 2013“ zvolen osobností roku českého Twitteru.

V roce 2019 rovněž obdržel prestižní novinářskou cenu Novinářská Lupa.

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.