Minifestival „Vary v kině Sféra“

Minifestival „Vary v kině Sféra“

Od úterý 12. září do neděle 17. září se v kině Sféra uskuteční minifestival „Vary v kině Sféra“, v rámci kterého můžete vidět pět nejlepších filmů z letošního ročníku karlovarského festivalu. „Snažíme se přenést trochu té festivalové atmosféry i do Turnova a nabídnout divákům, kteří letos v Karlových Varech nebyli, shrnutí toho nejzajímavějšího, co se letos na tamním festivalu objevilo“, komentuje záměr akce dramaturg kina Pavel Krupař.

 

Celý festival zahájí v úterý v rámci projekce filmového klubu romantická komedie Pěkně blbě, která zahajovala právě i festival v Karlových Varech. Ve čtvrtek přijde na řadu nový český snímek Křižáček s Karlem Rodenem, kterému se podařilo v Karlových Varech vyhrát hlavní soutěž. V pátek se dočkáme amerického dramatu Oklamaný od oscarové režisérky Sofie Coppoly, ve kterém se představí Colin Farrell a Nicole Kidman.

 

Ve Varech byla možnost zhlédnout také obnovenou předpremiéru kultovního snímku Terminátor 2: Den zúčtování unikátně ve 3D a právě tento akční trhák s Arnoldem Schwarzeneggerem v nejlepší formě nás čeká v sobotu. Celou přehlídku zakončí nedělní kontroverzní dokument Svět podle Daliborka režiséra Víta Klusáka, který sleduje příběh českého neonacisty a ve Varech se o něm vedly dlouhé diskuze.

 

Všechny snímky budou promítány od 19.30 za jednotné vstupné 100 Kč. Při nákupu lístků minimálně na tři libovolné snímky festivalu ale platí zvýhodněné vstupné 70 Kč (kromě snímku Terminátor 2, který má pouze jednotné vstupné 120 Kč).

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.