Festival pana Rifkina(Rifkin’s Festival)

Festival pana Rifkina

KOMPLETNÍ CENÍK VSTUPNÉHO


 HYGIENICKÁ OPATŘENÍ V RÁMCI COVID-19
(Otevřete kliknutím)


komedie | USA/Šp. | 2020 | 92 min. | 12+ | titulky

režie: Woody Allen
hrají: Wallace Shawn, Gina Gershon, Louis Garrel, Elena Anaya, Steve Guttenberg, Christoph Waltz,...

Příběh nové komedie legendárního režiséra a scenáristy Woodyho Allena vypráví o jeho největší lásce – o magii, kterou dokáže vytvořit stříbrné plátno.

Manželství Morta Rifkina a jeho ženy Sue už delší dobu není právě idylické. Přesto, nebo možná právě proto, doprovází Mort svou manželku, publicistku Sue na filmový festival v San Sebastianu. Obává se, že její fascinace mladým režisérem Philippem, může být víc než jen profesionální. Philippův film sklízí ze všech stran nadšení a chválu. Mort však jeho režijní počin považuje za naprosto bánální. Skuteční mistři jsou pro něj Bergman, Fellini, Godard, Truffaut či Buñuel. Jeho nemilosrdné názory na Philippa rozhodně pošramocenému manželství neprospívají.

Mortovu náladu však projasní setkání s doktorkou Jo Ronasovou, jejíž manželství s bouřlivákem Pacem je plné bolesti. A tak zatímco Sue tráví dny s Philippem, Mortův vztah s Jo se prohlubuje. Když se Mort zamýšlí nad svým životem prostřednictvím milovaných filmů, nachází novou naději pro budoucnost.
 

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.