Trio Opera Diva(Turnovské léto 2022)

Trio Opera Diva

vstupné: dobrovolné

ZMĚNA PROGRAMU: 

Vystoupí Drahoslava Satorová (zpěv, klavír) a Radovan Doležal (violoncello). Těšit se můžete na hudební večer napříč žánry. 

Oba umělci se spolu potkali během studia na Janáčkově akademii múzických umění v Brně a provedou vás hudbou jak klasickou, tak argentinským tangem, jazzem i muzikálem. Zazní skladby J. S. Bacha, A. Piazzolly, G. Gershwina, L. Bernsteina a dalších.


Soubor Trio Opera Diva se zaměřuje na interpretaci především klasických operních a operetních árií a písní. Věnuje se také arménské hudbě a hudbě jiných žánrů (muzikál, filmová hudba, jazz...). Všechny tři členky vystupují též sólově a jsou také aktivní i v jiných souborech.

Zpěvačka Ani Vardanyan pochází z Arménie, kde také vystudovala operní zpěv na Hudební akademii v Jerevanu. Již několik let žije a koncertuje v Čechách. Věnuje se také pedagogické činnosti.

Flétnistka Eva Mišková pochází z Vimperka. Vystudovala obor příčná flétna na konzervatoři v Českých Budějovicích a Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. V letech 2007-2008 působila v Orquestra do Norte v Portugalsku a je mimo jiné zakladatelkou flétnové třídy na Sultan Quaboos University v Muscatu.

Klavíristka Drahoslava Satorová je rodačkou z Turnova. Je absolventkou klavírního oboru na Pedagogické fakultě UJEP v Ústí nad Labem a Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Účastnila se řady kurzů a soutěží. Věnuje se sólové a komorní koncertní činnosti. V současnosti vyučuje na ZUŠ Prachatice.


KOMPLETNÍ PŘEHLED KONCERTŮ TURNOVSKÉHO LÉTA
(ke stažení)

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.