Traffic Jam a The Peanuts

Traffic Jam a The Peanuts

Turnovské gymnázium slaví 110 let své existence. Ještě než vše vyvrcholí velkým oficiálním abiturientským srazem na Střelnici v sobotu 13. října 2018, proběhne, stejně jako před deseti lety, série neoficiálních kulturních akcí spojených s touto školou. Vedení gymnázia připravilo ve spolupráci s KC Turnov několik klubových setkání v prostorách kavárny KUS. Indies diskotéka, autorské divadlo, koncerty kapel – vždy s přímou účastí absolventů nebo současných studentů, to vše nabízí možnost setkání aktuálních gymnazistů a jejich učitelů s absolventskými generacemi v neformální a příjemné atmosféře kavárny KUS.
Současný ředitel gymnázia Miroslav Vávra zve všechny kolegyně a kolegy, žáky, absolventy a přátele školy: „Bude nám ctí, pokud se rozhodnete tyto akce a říjnový sraz navštívit.“


Funkrockové seskupení Traffic Jam se začalo formovat kolem saxofonisty Michala Jursíka (absolvent GyTu 2002) v roce 2007 a muzikantů, kteří navštěvovali turnovský gympl, se v kapele objevilo mnohem více. Skupina vystavěla svůj repertoár na převzatých, ovšem méně známých skladbách různých zahraničních interpretů a upravila si je k obrazu svému. S postupem času však dali všichni v kapele hlavy dohromady a světlo světa začaly spatřovat i skladby z vlastní tvorby. Momentálně skupina nevystupuje, jejich květnový koncert bude proto velmi speciální akcí, na které nesmíte chybět!
Blues/funk rocková kapela The Peanuts ze Semil debutovala v květnu 2017 na gympláckém “Cajáči” v Kacanovech. Čerstvým maturantem byl v té době baskytarista Tomáš Valenta. Jeho nová kapela hraje vlastní skladby na pomezí rocku, blues, funku, které prokládá osvědčenými převzatými fláky. Velmi nadějná záležitost na regionální scéně!
 

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.