Textová dílna Slavka Janouška

Textová dílna Slavka Janouška

Koncerty Textové dílny Slávka Janouška vstupují v Turnově do druhého desetiletí.

 

Skvělí muzikanti a především výborní textaři a milovníci češtiny opět po roce zavítají do Turnova, a to v rámci 29. živé textové dílny, jejímž patronem a „hnacím motorem“ je písničkář Slávek Janoušek. Můžete se tak těšit na v pořadí již „XI. Besídku Textové dílny“, která proběhne v pátek 6.10.2017 od 19.00 hodin, tentokrát ale v KC Střelnice v Turnově.

 

Večer zahájí textařka Lada Šimíčkova, která vystoupí za doprovodu písničkáře, klavíristy a hudebního skladatele Ivo Cicvárka. Lada Šimíčková (texty, zpěv) a Ivo Cicvárek (hudba, klavír, kytara) tvoří od roku 2007  brněnskou písničkářskou dvojici. Jejich písně jsou založeny na Ladiných nevšedních poetických textech a civilním pěveckém projevu. Žánr, v němž se pohybují, v sobě kombinuje prvky šansonu a soudobé písňové akustické hudby. V Turnově představí nové CD Soukromé písně.

Dalším vystupujícím bude písničkář z podbrdské vesničky Všeradice Honza Jícha. Písničkář mnoha profesí - učitel, překladatel, průvodce, vydavatel, kreslíř, fotograf, kuchař, amatérský zemědělec, atd. Autor románu Dva roky bez prázdnin (2104). V Turnově zahraje především písně z jeho debutového alba Lůzr Frendly (2015).

Po čase na koncertě Textovky vystoupí také Lucie Redlová, písničkářka a muzikantka z Valašského Meziříčí. Díky Textové dílně se seznámila s textařem Jakubem Horákem, který se spolu s Radkou Bzonkovou stal dvorním textařem Lucie na jejích albech První, poslední (2009) a Křižovatka (2012). Lucie vystupuje sˇolově, nebo s kapelou Garde. Příležitostně ji můžete slyšet s Jitkou Šuranskou a Beatou Bocek v občasném triu MDŽ - Muzikantky, Dámy, Ženy, které si vypůjčilo svůj název od stejnojmenného minifestivalu, který se již 5 let koná v Turnově vždy 8.března. Na tomto minifestiválku jste letos mohli slyšet další účinkující, kterou je Alexandra Niklíčková, písničkářka, která své vtipné texty zpívá za doprovodu harmoniky. Jako amatérská divadelnice začala spolupracovat s divadelní skupinou Venkoncem na jejich projektu Kabaret Nuzné Nusle, pro který složila původní hudbu. Je finalistkou soutěže amatérských písničkářů v pražském divadle Semafor Česko hledá písničku, úspěchy slavila také na Portě, či hudební soutěži Notování. Kromě skládání se věnuje překladům, editaci a tvorbě různých druhů textů a výuce anglického jazyka.

Během večera dojde také již tradičně na výběr 5ti slov od diváků, z nichž přítomní textaři během krátké chvíle vytvoří text, který se pokusí záhy i zhudebnit. Budete tak svědkem premiéry i derniéry nové písně zároveň. Nebude chybět Slávek Janoušek, kterého doprovodí na foukací harmoniku Láďa Zítka. 

Večer zakončí společné písně, ve kterých se objeví další členové textové dílny, např. Kuba Horák, Marek Vojtěch nebo Janek Eret, ať už sólově, nebo jako členové pěveckého sboru „Falešinet“. Téměř 3 hodinovým večerem bude provázet Michal Kosmonaut Šimíček.

Pokud si tedy chcete užít téměř tři hodiny dobrých textů, chytrého humoru a kvalitní muziky, přijďte v pátek 6.října 2017 do KC Střelnice.
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.