Písničky Napříč: Ondřej Halama a Duo Nika

Písničky Napříč: Ondřej Halama a Duo Nika

V červnovém pořadu „Písničky napříč“ budou hosty Ondřeje Halamy a jeho skupiny Pranic dvě mladé turnovské gymnazistky Veronika Rubášová a Nikola Domácí, vystupující pod názvem Duo Nika.

Duo Nika vzniklo v roce 2017. Veronika Rubášová a Nikola Domácí jsou zároveň divadelnice. Píší o sobě: Obě chodíme na gymnázium v Turnově, kde máme také divadelní soubor Rendez-Vous. Hudba i divadlo nás moc baví a jsme rády za každou příležitost, kdy můžeme dělat svými vystoupeními radost sobě i veřejnosti. Žánrově se naše hudba zařadit asi nedá. Prostě hrajeme to, co se nám líbí.

Na svém kontě mají vedle účinkování na některých festivalech také ocenění z Porty.

Hudební skupinu PRANIC tvoří dnes tři muzikanti. Jeden žije v Kladně, jeden v Praze a jeden v Turnově. Na hudební scéně se skupina s tímto názvem pohybuje už patnáct let. Začínala jako čtyřčlenná a později dokonce pětičlenná sestava. Dnes skupinu tvoří Ondřej Halama, kytarista, zpěvák a kapelník a autor většiny písní, které má kapela v repertoáru. Petr Babec, hráč na kontrabas a Oto Havle, akordeonista.

Skupina má za sebou účinkování na různých festivalech (například na Zahradě v Náměšti, trampské Portě v Ústí n/L, Folkové růži v Jindřichově Hradci, Babím létě v Turnově, Life v Litoměřicích, Mohelnickém dostavníku, v Telči, Otevřeno v Jimramově etc.) Písničky Pranic bývají občas hrány v rozhlase, několikrát se skupina objevila i na televizní obrazovce ČT i TV Noe.

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.