Neform Jazz Fest 2020

Neform Jazz Fest 2020

FESTIVAL BYL ZRUŠEN.
(Více informací ZDE.)


Délka rezervace 30 dní.

Konec rezervace 15 minut před začátkem představení.

ZAKOUPENÉ VSTUPENKY SE NEVRACEJÍ ANI NEVYMĚŇUJÍ!


PROGRAM:

pátek 20. března 2020
18.30 hod. – Soul Sisters
20.30 hod. – Ondřej Štveráček Quartet feat. Gene Jackson

sobota 21. března 2020
18.30 hod. – Yo Soy Indigo
20.30 hod. – Marek Novotný & Epoque Quartet
 


SOUL SISTERS
Projekt zpěvačky Lucie Víškové (roz. Zemanové), díky kterému uslyšíte nejslavnější hity S. Wondera, A. Franklin a dalších interpretů v originálním podání s prvky jazzu, latin music a soulu. S úspěchem vystupují v jazzových klubech, na festivalech i firemních akcích po celé ČR. 

ONDŘEJ ŠTVERÁČEK
Saxofonista Ondřej Štveráček patří už více než dekádu k nejvýraznějším postavám nastupující jazzové generace v Česku. Je kmenovým hráčem orchestru Gustava Broma, pravidelně spolupracuje s výraznými hráči pohybujícími se ve středoevropském regionu. Vedle aktivit sidemana však pilně rozvíjí svůj vlastní systém hry na saxofon nepřehlédnutelně inspirovaný jazzovou tradicí.

GENE JACKSON
Gene Jackson je skvělý americký bubeník, který bubnoval devět let po boku velikána světového jazzu Herbie Hancocka. Rytmická spolupráce s ním představuje již opravdu hodně vysokou školu a vyžaduje značnou interakční odvahu: nahazování rytmických témat jazzovému géniovi se nezhostí jen tak někdo, navíc po boku basistů typu Dave Hollanda nebo Kenny Davise. S vědomím, že se jednalo o jednu z nejžhavějších jazzových skupin moderního jazzu, šlo u Gene Jacksona o zvlášť velkou výzvu. Přesto se jí zhostil s nezapomenutelnou technickou i hudební bravurou. G. Jackson spolupracoval také s dalšími hvězdami jazzové scény jako je např: Wayne Shorter, Christian McBride, Gonzalo Rubalcaba, Terence Blanchard nebo Art Farmer.

YO SOY INDIGO
Yo Soy Indigo je hudební skupina založená zpěvačkou, skladatelkou a kytaristkou Emily Thiel z Connecticutu v USA. Její podmanivá a osobní textová tvorba je pozdvižena brilantním vokálním výkonem a pozoruhodnou souhrou ostatních členů. Kapela se zrodila z jam session v jedné staré továrně v roce 2014, aby se vyvinula v to, co je dnes: mix zábavně podivných, mezinárodních hudebníků s planoucími sóly, oduševnělými melodiemi, hlubokým lyrickým výrazem a notnou dávkou humoru. Kapela razí svůj vlastní styl: "freak-folk-jazz." Samotný název žánru jen zdaleka popisuje hudbu, kterou tato skupina vytváří. Je potřeba ji slyšet a zažít.

MAREK NOVOTNÝ
Marek Novotný je český jazzový klavírista. V roce 2010 dokončil studium kompozice a aranžování na University of Massachusetts ve Spojených státech amerických. Ještě předtím studoval hru na klavír na universitě v norském městě Stavanger. V roce 2013 vydal se svým kvintetem album Leland Dream, na němž se podílel například kytarista David Dorůžka či americká zpěvačka Aubrey Johnson. Několik let rovněž spolupracuje s čínskou zpěvačkou Feng-yün Song.
 

 


Kulturní centrum Turnov, s.r.o.