NAPŘÍČ fest 2019(věnovaný výročí 30 let svobody)

NAPŘÍČ fest 2019

Délka rezervace 30 dní.

Konec rezervace 15 minut před začátkem představení.

ZAKOUPENÉ VSTUPENKY SE NEVRACEJÍ ANI NEVYMĚŇUJÍ!


Myšlenkou „minifestivalu“ NAPŘÍČ je spojit zajímavé muzikanty, kteří by se třeba na podiu nikdy nesetkali, představit (nejen turnovským) divákům neokoukané, ale o to zajímavější kapely a písničkáře, ale především přiblížit jim trochu jiné hudební žánry a originální interprety, než ty, které jim vnucuje každodenní mainstream. Diváci se můžou těšit na celkem tři hudební bloky tří originálních a zajímavých pánů muzikantů. První z nich byl jednou z tváří sametové revoluce a v 90. letech se významně angažoval na postavení KSČ mimo zákon, druhý se krátce před revolucí narodil a třetí se přistěhoval z Anglie už do svobodného Československa a vystoupil na koncertě na počest prezidenta Václava Havla. Všichni tři si váží svobody, díky které můžou vystupovat se svými písněmi.

Svoboda je soběstačnost. Jednotlivce i celého státu.
- Václav Koubek


VYSTOUPÍ:

Václav Koubek
Český písničkář a harmonikář, spisovatel, herec a režisér. Původně vyučený tiskař vystudoval v Liberci vysokou školu strojní, kterou úspěšně ukončil v roce 1981 titulem Ing. Jako strojní inženýr se podílel na standardizované konstrukci eurolahve. Působil také jako zemědělský pracovník, kdy pásl skot, což je legendární kapitola jeho života. V následujících letech dělal asistenta střihu a asistent režie v ČT a ve FS Barrandov. V 80tých letech krátce působil v Hanáckém divadle a v Ústředním loutkovém divadle v Praze. Pořádal celorepublikové Hudební sklepy, v posledních letech se soustředí především na provoz svého Vesnického klubu Chotěmice, odkud své písně, povídky, pohádky a připravované filmy rozesílá do klubů celé republiky. 


Jakub Cermaque
Český básník, režisér a písničkář, pocházející z Teplic, syn hudebníka Miroslava Waneka a Romany Mazancové. Dosud vydal pět básnických sbírek, pod jménem Cermaque pak devět autorských hudebních alb, z nichž alba Neboj a Gravitace získala nominace na ceny Anděl (v kategoriích Alternativa a Folk). Dříve vystupoval s proměnlivou kapelou Cirkus Cermaque, nebo se svou bývalou ženou Iamme Candlewick (vlastním jménem Andrea Čermák Knotková), se kterou natočil dokument z cesty po Evropě Skok do vody. Natočil také několik desítek hudebních klipů, například pro kapely Zrní, Květy, Už jsme doma, či pro Jardu Svobodu nebo Beatu Bocek. V Turnově se představí se svou kapelou (kytara, housle, bicí).


Phil Shoenfelt & Southern Cross
je anglický hudebník, skladatel, učitel a spisovatel. Narodil se v anglickém Bradfordu. S hudbou začal už na základní škole. V roce 1979 se přestěhoval do New Yorku, kde založil postpunkovou skupinu Khmer Rouge. V té době se stal závislým na heroinu. Postoupil několik odvykacích léčeb. Toto své životní období popsal ve své knize Feťácká láska, která vyšla nejprve v českém překladu a až po té v originálu. V roce 1984 se vrátil zpět do Londýna, kde se živil jako taxikář, zmrzlinář, stěhovák a nakonec jako středoškolský učitel. V té době začal vystupovat s Nickem Cavem & Bad Seeds. Od roku 1995 žije v Praze, kde založil kapelu Phil Shoenfelt & Southern Cross. V minulosti spolupracoval také s kapelou Tichá Dohoda. V roce 2011 také vystoupil v Lucerně na koncertě na počest Václava Havla. V Turnově vystoupí se svou kapelou ve složení David Babka (slide  a steel kytara), Jaroslav Kvasnička (bicí, perkuse), Pavel Krtouš (basová kytara) a Phil Shoenfelt (zpěv, kytary).
 Kulturní centrum Turnov, s.r.o.