Moussa Cissokho - Jan Galega Brönnimann - Omri Hason African Project (Sen/Il/Ch)

Moussa Cissokho - Jan Galega Brönnimann - Omri Hason African Project (Sen/Il/Ch)

Hudba tria Cissokho - Brönimann - Omri Hason je uměním vyprávění.

Trio vytváří napětí mezi tradiční a moderní hudbou z Afriky a Evropy. Šumivé zvuky kory (africká harfa se 24 strunami) doplňuje teplý tón basklarinetu a orientální perkuse.

Moussa Cissokho pochází ze Senegalu a je mimořádně talentovaným hráčem na koru, zpěvákem a skladatelem. Narodil se a vyrůstal ve známé tradiční griotské rodině (grioti = potulní pěvci a vypravěči) a učil se u svého otce již od útlého věku. Grioti cestují po celé zemi a účastní se tradičních obřadů. Moussa Cissokho žije nyní v Rakousku a pracuje s moha různými hudebníky z Afriky i Evropy. Švýcarský basklarinetista Jan Galega Brönnimann je u nás již dobře znám ze své kapely Brink Man Ship, ale v minulosti spolupracoval také s osobnostmi jako je Nils Petter Molvaer, Sidsel Endresen, Pierre Favre, Eivind Aarset, Aly Keïta nebo Kenny Werner. Omri Hason je izraelský perkusita, který se vyučil u íránského bubenického mistra Djamchida Chemiraniho a je jedním z nejrespektovanějších hráčů v tomto oboru.

Moussa Cissokho (Senegal) - kora, zpěv
Jan Galega Brönnimann (Švýcarsko) - basklarinet, sopransaxofon,
Omri Hason (Izrael) - orientální perkuse
 

FUNNY GRASS

Kapela FUNNY GRASS byla vždy zaměřena převážně na tradiční bluegrass, dále pak na country a irskou muziku. Při vystoupeních v zahraničí přidává pro zajímavost do programu i několik českých a moravských lidových písní. Jejich nástrojové obsazení je typické pro bluegrassovou muziku, tj. mandolína, kytara, banjo, kontrabas,  eventuelně v některých písních housle, dobro, nebo foukací harmonika či irská píšťala.


Kulturní centrum Turnov, s.r.o.