Lédl Jazz Q

Lédl Jazz Q

#zakulturouvirtualne

Kulturní online projekt Za kulturou virtuálně vám přinese naše koncerty či divadla až do vašich obývacích pokojů. Stačí se pohodlně usadit a naladit si stream. Přejeme vám u našich pořadů, které budou streamovány žive a zcela zdarma, příjemné kulturní zážitky! (Více podrobností o projektu)


STREAM: https://www.youtube.com/watch?v=TGBbg0p-s9c


Za kulturou virtuálně tentokrát na vlně jazzu

Třetím účinkujícím v rámci virtuálních koncertů bude turnovským velmi dobře známé jazzové seskupení Lédl Jazz Q, hrající nejen autorské skladby, ale i známé jazzové standardy. Nechte se příjemně naladit večerem plným jazzu v podání kvartetu Bohuslava Lédla.

Lédl Jazz Q dnes tvoří Ivan Hájek (basa), Robert Tomáš (bicí), Bohuslav Lédl (piano) a Marek Buble  (saxofon). Pánové vám představí své vlastní skladby. 

„Jsme rádi, že i jazz může prostřednictvím online přenosu rozšířit nabídku KC Turnov v době koronavirové. Jazz je hudba svobodná, neznající hranic. Jediné, co potřebuje, jsou posluchači. A ani koronavirus nás nepřipraví o chuť se s vámi podělit o radost z hudby. Těšíme se na vás,“ říká Bohuslav Lédl.

O kapele
„Lédl Jazz Q vznikl někdy v roce 1996 jako malá parta Turnovského big bandu. Kapelu pokřtil otec turnovského jazzu, kapelník big bandu Láďa Hlubůček,“ uvádí o vzniku skupiny její členové. Pokud se podíváme na repertoár pod lupou, zjistíme, že zahrnuje jazzové standardy M. Davise, T. Monka, Ch. Parkera, A. C. Jobima, ale i novější kompozice Ch. Corey, J. Zawinula, H. Hancocka či K. Růžičky a M. Svobody.

 

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.