Kornout písní Martina Hyblera

Kornout písní Martina Hyblera

dospělí: 160 Kč
děti do 15 let: 100 Kč
děti do 3 let: zdarma

Sborový koncert a slavnostní křest nové publikace pro přípravné a koncertní sbory od turnovského skladatele Martina Hyblera.

Pozvání přijal sbor Jizerka ze Semil, který pod vedením sbormistryně Nadia Ladkany, přednese čtrnáct písní z nového alba s názvem Kornout písní. Slavnostní večer proběhne za přítomnosti turnovských textařů Petra Hakena a Romany Zemenové, která je autorkou většiny písňových textů. Na klavír doprovodí Jiří Horčička.

Publikaci bude možné si zakoupit na místě.


O publikaci:

KORNOUT PÍSNÍ, čtrnáct autorských písní pro dětské sbory vyšly tiskem.

V listopadu 2021 vyšla tiskem v limitovaném nákladu nová notová publikace skladatele Martina Hyblera s názvem KORNOUT PÍSNÍ. Jedná se o album celkem čtrnácti původních autorských písní s klavírním doprovodem pro dětské přípravné (věk 7-12 let) a koncertní sbory (věk 12-18 let), v obsazení: soprán a alt, u některých písní i tenor (chlapecký hlas po mutaci). Dvě poslední písně dokonce pro sbor smíšený. Písně vznikaly postupně v letech 2009 – 2019 převážně pro studentský pěvecký sbor CARMINA, který Martin Hybler v těchto letech vedl.

Všechny písně prošly koncertní praxí, některé z nich vznikly jako povinné písně do sborových soutěží. Autorkou většiny textů je divadelnice a pedagožka literárně dramatického oboru Romana Zemenová. Další textaři, kteří se v publikaci objevují jsou Petr Pešek, Vilém Černý a turnovský divadelní herec a režisér Petr Haken.

Publikace vznikla v roce 2021 za laskavé podpory města Turnova, Ochranného Svazu Autorského (OSA), umělecké iniciativy IMUZA a Lukáše Bělohradského.

Písně: BAJKA, NOČNÍ STRAŠIDLA, POHÁDKOVÁ SVATBA, PAVOUK PETR, HUBERT A KUKAČKY, LÍZÁTKO JAHODOVÉ, VERKA TERKA, SPÁNKOVÁ VÍLA, TILIA CORDATA, OKAMŽIK, ŠANCE PRO RENESANCI, PLACHETNICE, UTOPENEC, TAJEMSTVÍ KRÁLOVNY MOŘE

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.