iMUZA - koncert k Vánocům

iMUZA - koncert k Vánocům

Koncert k Vánocům se uskuteční dne 7. prosince od 19:00 hodin ve velkém sále Kulturního centra Střelnice. Koncert se koná ve spolupráci s Kulturním centrem Turnov a za podpory města Turnova. Těšit se můžete na krásné vánoční skladby v podání dětského pěveckého sboru Carmina a orchestru Turnovské orchestrální sdružení ve spolupráci s profesionálními umělci z Liberce a Prahy.

Jak již název napovídá, není to "pouze" vánoční koncert, nýbrž koncert k Vánocům - je to umělecký dárek, který si budete moci rozbalit spolu s námi. Na koncertě totiž uvítáme vzácného hosta - houslového virtuoza Bohuslava Matouška. Na podiu se Vám navíc v sólových skladbách představí také děti a mladí talentovaní umělci Turnovska. Tyto děti během loňského roku projevily velkou píli a snahu ve svém uměleckém vzdělávání a my je nyní odměníme možností zahrát si sólově s orchestrem a s velkou uměleckou osobností, jakou je právě houslista Bohuslav Matoušek.

Součástí koncertu je také doprovodný program - výtvarná dílna pro děti i dospělé. Zde budou mít návštěvníci všech věkových kategorií možnost aktivně se zapojit do malby společného vánočního obrazu. Dílna bude otevřena od 18:15 hodin v Zrcadlovém sále KC Střelnice. Patronkou dílny je akademická malířka Michaela Maupicová.

Vstupné na koncert i doprovodný program je dobrovolné.

 

Celý program pro Vás připravila umělecká iniciativa iMUZA. Jejími zakladateli jsou profesionální umělci  Martin Hybler a Jana Kubánková. Koncert k Vánocům je prvním oficiálním hudebním darem naší iniciativy pro Vás!

iMUZA má v plánu pořádat rozličné hudební akce a umělecké programy. Můžete se těšit nejen na koncerty, ale například i na umělecké dílny, kde se budete moci do tvůrčího procesu aktivně zapojit. Zprostředkujeme Vám setkávání se zajímavými osobnostmi ze světa uměleckého i neuměleckého. Klademe si také za cíl podporovat mladé začínající umělce a děti. Věnujeme značnou pozornost edukativním programům. Budeme rovněž i nadále propojovat amatérské umělce s profesionály a podporovat tak rozvoj amatérských skupin. Působíme v celé České republice a spolupracujeme i se zahraničními osobnostmi, rozhodně ale budeme myslet i na vás Turnováky a některé ze svých akcí budeme pořádat právě na Turnovsku a v oblasti Libereckého kraje. Chcete-li se o nás dozvědět více, neváhejte navštívit naše webové stránky imuza.cz.

Budeme se těšit na shledání s Vámi na našich kulturních akcích!

 

Jana Kubánková a Martin Hybler

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.