Galakoncert Poetiky

Galakoncert Poetiky

Délka rezervace 30 dní.

Konec rezervace 15 minut před začátkem představení.

ZAKOUPENÉ VSTUPENKY SE NEVRACEJÍ ANI NEVYMĚŇUJÍ!


V první části slavnostního večera vystoupí vítězové jednotlivých kategorií Poetiky a slamer Anatol Svahilec, v druhé části večera zahraje Dalibor Cidlinský.

ANATOL SVAHILEC

Anatol Svahilec, vlastním jménem Václav Šindelář (nar. 15. února 1994) je český slamer a politický aktivista. Již na základní škole spoluzakládal a vedl divadelní spolek Panoptikum. Do světa slam poetry vstoupil roku 2014, v témže roce získal titul mistra republiky. Tvoří pevné neimprovizované slamové texty. V roce 2014 realizoval vlastní návrh typu divadelní scény, tzv. „divadelní panoptikon“, v prostorách husitské modlitebny s názvem Panoptikon Barikáda na Náměstí Barikád na pražském Žižkově, ve kterém účinkoval v mystifikačním projektu maďarského souboru nového cirkusu Körforgalom Színház (v překladu „Divadlo Kruhový objezd“).

Svou slamovou tvorbu prezentoval mj. v Německu, Polsko, Belgii, Estonsku nebo v Ghaně. Samonákladem vydal autorský debutový sborník Emu mele maso, v roce 2018 vydal u nakladatelství Nugis Finem Publishing druhý slamový sborník Přece se to nevyhodí. V červnu 2019 vystupoval před zhruba čtvrtmilionovým publikem na největší demonstraci po roce 1989 na pražské Letenské pláni. V září 2019 vyšel v příloze Hospodářských novin Ego jeho třístránkový portrét a jeho fotografie se objevila na titulní straně tohoto magazínu.


DALIBOR CIDLINSKÝ

Dalibor Cidlinský, před lety pořadatel nezaměnitelných Folkových nocí na Frýdštejně, muzikant, pedagog, jehož hudební školou prošly desítky mladých lidí, majitel penzionu na nádherném místě Českého ráje v Ondříkovicích a také hlava rodiny, do které patří manželka Zuzana, synové Dalibor a Jan a také už dvě vnoučata. Když se občas všichni sejdou na jednom pódiu, je to velký muzikantský zážitek.

Dalibor si před pár týdny udělal výlet do německého Mnichova, kde převzal prestižní cenu EMBA (European Bluegrass Music Association – www.ebma.org). Muzikant z Českého ráje je teprve čtvrtým Čechem, který tuto cenu obdržel. Před dvěma lety ji mj. dostal Jan Macák in memoriam, zakladatel Banjo Jamboree v Kopidlně, resp. v současnosti v Čáslavi.

Bluegrass je v Evropě velmi populární v Holandsku, Irsku, Francii, Dánsku, v Německu, bluegrassovou velmocí je dlouhodobě naše republika. U nás se tato muzika rozvíjí již od 60. let minulého století a dodnes má tady tento původem severoamerický styl hudby hodně fanoušků,“ přibližuje Dalibor Cidlinský.
 

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.