Funkin´ Turnov 2022

Funkin´ Turnov 2022

Již 18. ročník funkového festivalu se připojuje k oslavám 750 let Turnova a přizpůsobil tomu i letošní line up. Významná část účinkujících má totiž své kořeny v Turnově a je tak s městem na Jizeře neodmyslitelně spojená. Poslední červnový pátek vystoupí před Střelnicí What The Funk, Paulie Garand & band, Aiko, Funk Corporation a Lety mimo.

Festival zahájí nastupující generace turnovských funkers, kapela What The Funk. Tuhle partu můžete pamatovat z poslední oslavy turnovské kultury s názvem Kulturnov, kdy v říjnu minulého roku nezapomenutelně rozvlnila velký sál turnovské Střelnice.Hned druhý set bude patřit jednomu z headlinerů, přední český raper, hip-hoper a producent Paulie Garand vystoupí v sestavě s živou kapelou. Doposud vydal 6 sólových alb, která se vyznačují osobitým stylem kombinujícím různorodou mozaiku nálad a atmosfér.

Jenom tři české zpěvačky se v rámci Equal hudební platformy Spotify objevily na banneru na newyorském Times Square, jednou z nich je i zpěvačka a autorka alternativní až popové hudby Aiko. Přes účast v Superstar a debutové album vydané v roce 2018 se dostala ke koncertování po celé Evropě včetně festivalů jako je Sziget nebo Waves Vienna.Stálicí v programu je pořádající Funk Corporation. Kapela vznikla v době, kdy většina muzikantů z What The Funk ještě nebyla na světě, ale přesto dále neúnavně šíří funkové evangelium a ani letos nepřipraví své fanoušky o nějakou novinku v repertoáru.

V polovině devadesátek vznikla na místní „Šperkárně“ kapela Lety mimo. Kapela s nezaměnitelným soundem založeným na kvalitních českých textech, nabroušených kytarách a elektronických samplech bude vyvrcholením letošního ročníku.

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.