Funkin´ Turnov 2018

Funkin´ Turnov 2018

Festival Funkin´ Turnov přiváží do srdce Českého ráje už po čtrnácté špičky soulu a funku z celé země.

Stejně jako si jen těžko dovedeme představit start léta bez slunce, je nemyslitelný i začátek prázdnin v Turnově bez pořádné porce funkové muziky. Stejně jako v minulých letech se v centru města odehraje přehlídka hudby, která nenechá žádného milovníka rytmu v klidu. Domovská kapela Funk Corporation pro Turnováky opět vybrala ta nejzvučnější, ale i úplně čerstvá jména, která se v Česku věnují stylům, které spojuje jedno slovo – funk.


Kořeny headlinera festivalu, kapely Vanua2 (čti Vanuatu), vězí pevně v blues obohaceném o elektronickou korunu. Směs muzikantů z kapel Walk Choc Ice nebo Blue Effect vede charismatický zpěvák Yannick Tevi. Pravidelní návštěvníci Funkin´ Turnov si jej možná pamatují z loňska, kdy svým v Česku nepříliš slýchaným hlasem obohatil vystoupení česko-albánských Hitfakers.


U turnovských fanynek tolik oblíbená kapela sice letos nedorazí, svého zástupce ale přesto vysílá. Festival totiž odstartují jazzoví The Cooks a mnozí za klávesami poznají výtečného kytaristu Hitfakers – Ondru Kuchaře. Tentokrát ale hraje roli mozku kapely – duši The Cooks představuje jeho životní partnerka, zpěvačka Martina.

Letošní ročník Funkin´Turnov ale reflektuje i aktuální trendy v dechovce. Ano, čtete správně. Čistě dechové ansámbly, to je to, co ve světě právě teď frčí. Žesťové podání klasických i současných popových hitů v často jen těžko uvěřitelných aranžích přivezou do Turnova The Brass Avenue.


A stranou nezůstane ani elektronika. Hard to Frame jde opravdu jen těžko zarámovat, uzavřít do stylové škatulky. Kapela, která rozsvítila českou stage na loňských Colours of Ostrava ale představuje nádhernou ukázku toho, kam až jde rozvinout styly pramenící z funku let šedesátých, 70s soulu, a diska osmé dekády až po drum´n´bass přelomu milénia.


Nemohou chybět ani pořádající Funk Corporation, jeden z mála velkých klasických funky-bandů v České republice. Ti všichni vás zvou 29. června pod otevřené nebe před turnovskou Střelnici – a vzkazují: i déšť může být funky!
 

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.