Arnošt Frauenberg

Arnošt Frauenberg

Arnošt Frauenberg, muž mnoha profesí, který v minulosti například jezdil jako řidič s komedianty, rozvážel pečivo, nebo také vedl úspěšnou firmu na plovoucí podlahy. Dnes je Arnošt ale především stand-up komik na plný úvazek, známý z pořadu Na stojáka, nebo z Comedy Clubu. K tomu také příležitostný herec (Jako nikdy - 2013, Musíme se sejít - 2016), dramaturg a duchovní otec Humorfestu, dramaturg Komedyfestu, moderátor, textař, ale už přes 20 let hlavně písničkář a přes 40 let milovník dobré kávy. 
A kde jinde by měl milovník dobré kávy pokřtít své CD, než v kavárně. A s kým jiným, než se svým hodně dobrým teamem, důvěrně nazývaným AFTi.
Arnošt Frauenberg Team - AFT se totiž skládá ze samých špičkových a vyhledávaných muzikantů, kterými jsou Petr Zatloukal - kytary všeho druhu (mj. XX Live, Bára Poláková, Ester Kočičková & Moody Cat Band, Mlhou, Zhasni), Petr Kamiš - bicí (XX Live, Ester Kočičková & Moody Cat Band, Zhasni, Tamaral, Monty a nekapela) a Libor Kropáček  - baskytarista z novoborských kapel Zhasni a Tetrahop.
Po deseti letech od vydání CD Rozednívání (2007) vydává konečně Arnošt dlouho slibované nové CD, nazvané po jedné jeho písni, která mu přivedla nejednu infarktovou situaci. A to doslova. Dát do textu písně slovo DEFIBRILÁTOR dokáže prostě jen Arnošt. Rozdíl 10-ti let mezi těmito deskami je patrný na první poslech, nejen ve vyzrálosti Arnoštových textů, ale i v posunu po hudební stránce, o který se výrazně zasloužili oba Petrové, Zatloukal a Kamiš. Je to zkrátka teamová práce. Deska je zvukově pestrá, žánrově mísící folk, pop, rock, to vše jemně okořeněné od country po elektroniku. V Arnoštově případě by se tento žánr dal nazvat jako stand up folk.
A jak samotnou desku charakterizuje jeden z Petrů? "...no a je to... chtěli jsme to sfouknout za pár tejdnů, ale nakonec obvyklejch sedm měsíců.. celou dobu nahrávání se mi do hlavy nabourával Michal Tučný.. pořád jsem si říkal, jakou by asi dělal muziku kdyby už nebyl dávno v Mexiku.. a tak jsme vyprodukovali tuhle dacanskou countryfolkovou buchtu s jemnou intelektuální drobenkou.. deska vznikala s lehkostí.. nehádali jsme se, studio Šemík šlapalo jak pankový hodinky.. kafe teklo proudem...a myslím, že ta lehkost do nahrávky vstoupila.. tak kdyby někomu náhodou bylo těžko, Defibrilátor na prsa a elektrošok."     

 

 Kulturní centrum Turnov, s.r.o.