Už nikdy sám!

Už nikdy sám!

Náhradní divadelní představení. Vstupenky či abonentky ze sezóny 2017/2018 zůstávají v platnosti.


Inscenace Už nikdy sám!, kterou vám na prknech turnovského divadla zahraje Divadlo Kalich v čele s Pavlem Liškou, zkoumá, kam až je osamocený člověk schopen zajít, aby získal někoho, s kým si bude moci třeba jenom popovídat.

Ve své hře Už nikdy sám! se německý režisér a dramatik Marc Becker zabývá právě tímto fenoménem dnešní doby, a to osamělostí lidí ve velkoměstech. Vystavěl v ní poněkud bizarní situaci dnešních samotářů, kteří se snaží uniknout pocitu osamělosti a najít si někoho, s kým budou sdílet svůj život. Přirozeným způsobem jim to nejde, musí toho docílit promyšleným plánem, dokonce za hranicí zákona.

„Téma té hry je, myslím, naprosto trvalé, lidské a obecné snad pro všechny věky věků. Jsou jím samota, pocit a tíha z té samoty a touha nebýt sám. Naše hra je osobitá, dojemná a snad i vtipná tím, jak se postavy s pocitem samoty nesmiřují a začnou se s ním velmi po svém vypořádávat,“ říká Pavel Liška, kterého na jevišti doplní další výteční herci Zuzana Bydžovská a Josef Polášek.

„Samotu zná každý. Někdo ji má rád a někdo ji dokonce vyhledává, ale většina lidí se jí bojí a pro mnoho z nás je prokletím. A dramatik Marc Becker napsal o samotě komedii. Vypráví o obyčejných lidech, kteří se perou se svojí samotou, a divák se směje. Umí si udělat ze samoty srandu. Protože ví, že to je to nejlepší, co člověk může udělat, když se něčeho bojí. Smát se a nabíjet se optimismem,“ doplňuje režisér Petr Novotný.

Hraje Divadlo Kalich Praha
V hlavních rolích: 
Zuzana Bydžovská, Pavel Liška a Josef Polášek 

Délka představení: 130 minut (s přestávkou)

 

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.