Tak krátký čas na život(Turnovský Underground)

Tak krátký čas na život

FESTIVALOVÁ PERMANENTKA


KOMPLETNÍ PROGRAM FESTIVALU


Divadlo poezie s vůní piva a dlouhými vlasy.

Představení je převyprávěním životního příběhu básníka Václava Hraběte.

Řada událostí z jeho života je dokreslována úryvky z jeho básní, které s těmito příběhy souvisí nebo je přímo popisují. Básník se také seznámí s hosty jedné restaurace, ve které potom s novými kamarády probírá svůj život. Tři z jeho básní jsou zhudebněné. Jednotlivé scény jsou oddělovány hudebními předěly. Hospodské scény jsou většinou uváděny dixielandovou hudbou a zamilované scény jsou rámovány úryvky z Fantastické symfonie Hectora Berlioze. Jedna báseň je také doprovázena skladbou Maurice Ravela Bolero.


autoři inscenace: Mojmír Babáček, Jan Marek, Ivana Skokanová
autor předlohy: Mojmír Babáček
autor úpravy: Ivana Skokanová, Jan Marek

hrají: Tereza Hakenová, Štěpánka Víšková, Štěpán Jeřábek, Jan Marek, Tomáš Maňásek, Luboš Mařan, Petr Hofhans, Jaroslav Jeřábek, Jiří Víšek, Mojmír Babáček

hudba: Jiří Víšek, Vladimír Mišík
výtvarník: Luboš Mařan


TURNOVSKÝ UNDERGROUND

Soubor je částečně složen z herců, kteří vystupují v lidových divadelních hrách o narození a ukřižování Ježíše Krista, které napsal dramaturg ostravského divadla Aréna Tomáš Vůjtek. Tato část souboru se poskládala v roce 2018 a od té doby vystupuje o Vánocích a Velikonocích, kdykoli jí to dovolí pandemická situace. Na plakátech a v programech turnovského kulturního centra je tato část souboru uváděna souhrnně jako Turnovský underground. Druhou část souboru tvoří herci, kteří se už léta objevují v divadelních představeních turnovského Sdružení bloumající veřejnosti nebo hráli v divadelních hrách turnovského autora divadelních her Petra Hakena.
 

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.