Pohovka s Lenkou Vlasákovou

Pohovka s Lenkou Vlasákovou

* zlevněné vstupné je určeno seniorům 65+

Prvním hostem v nové sezóně bude herečka Lenka Vlasáková, večerem provází Petr Vydra, hudební doprovod obstará turnovské dámské trio Unavené šelmy.

O Lence
Lenka Vlasáková je česká filmová a divadelní herečka. Po základní škole v Horních Počernicích a gymnáziu v Praze 9 vystudovala obor herectví na pražské DAMU. Již v průběhu studia hostovala v Divadelním spolku Kašpar, po absolutoriu byla sedm let v angažmá v Divadle Rokoko. Poté se věnovala zejména mateřským povinnostem, pohostinsky vystupuje na různých pražských scénách, patří k předním filmovým a televizním herečkám, spolupracuje s rozhlasem a dabingem.

Ve filmu debutovala hlavní rolí v psychologickém snímku režisérky Věry Plívové-Šimkové Houpačka (1990). Mezi její další velké filmové role patří Tereza z Paralelních světů a Českým lvem oceněná Lea ze stejnojmenného filmu. Hrála také v mnoha televizních inscenacích a seriálech (např. v Ulici). Z manželství s výtvarníkem Egonem Tobiášem má dceru Sofii. Jejím současným životním partnerem je herec Jan Dolanský, s nímž má tři děti: Amélii, Maxe a Johana.

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.