O Budulínkovi(Představení pro školy a školky)

O Budulínkovi

Klasická pohádka o neposlušném kloučkovi, proradné lišce, babičce a dědečkovi, navíc plná písniček. Kdo by neznal Budulínka?

A kdo by nevěděl, že to nakonec dobře dopadlo, že dědeček s babičkou Budulínka z liščí nory zachránili. Ale, jak to vlastně všechno začalo?

Budulínek neposlouchal babičku a nedbal rad, co mu dával dědeček. A tak není divu, že se jednoho dne dostal do pěkné šlamastyky, protože i přes varování svých prarodičů, aby nikomu neotvíral, vpustil do domu proradnou lišku. Ta nelenila a Budulínka unesla do své nory. Kdo ví, co by se s malým nezbedou stalo, kdyby se dědeček s babičkou společně nevydali na záchrannou výpravu. V představení jsme se snažili dobře známou zápletku klasické české pohádky obohatit o nové pojetí. Někdo neposlouchá a někdo zase neslyší. Téma poslouchání se v pohádce netýká pouze neposlušného Budulínka, ale také babičky a dědečka, kteří naopak slyší velmi špatně. A jak to dopadne? Uvidíte v pohádce.

hraje: Divadlo Kapsa, Andělská hora


Pohádka trvá cca 60 minut.


PŘEDSTAVENÍ JE PRIMÁRNĚ URČENO ŠKOLÁM, NAVŠTÍVIT HO MŮŽE ALE I VEŘEJNOST.
V případě zájmu o představení kontaktujte kvůli obsazenosti sálu divadelní dramaturgyni Danielu Weissovou (481 322 083, 736 754 993)

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.