Nebezpečné vztahy(Divadelní abonentní řada 2019/2020)

Nebezpečné vztahy

Délka rezervace 30 dní.

Konec rezervace 15 minut před začátkem představení.

ZAKOUPENÉ VSTUPENKY SE NEVRACEJÍ ANI NEVYMĚŇUJÍ!


Je-li člověk nucen hledat argumenty, najde si je a vysloví je; potom se jich drží ani ne tak proto, že jsou dobré, jako proto, že nechce odvolat, co jednou řekl.

Slavný román v dopisech z roku 1782 zpracoval pro divadlo britský dramatik Christopher Hampton pod názvem Nebezpečné vztahy. Světovou proslulost tento text získal díky filmové podobě z roku 1988. Snímek režiséra Stephena Frearse v hlavních rolích s Johnem Malkovichem a Glenn Closeovou tehdy v kinech i při oscarovém klání sváděl boj s Valmontem Miloše Formana, v němž úspěšný režisér českého původu zpracoval stejný příběh.

Děj se odehrává v Paříži a na venkovských sídlech šlechty několik let před Velkou francouzskou revolucí. Bývalí milenci markýza de Merteuil a vikomt de Valmont mají společnou zálibu v zahrávání si s city druhých lidí. Bezostyšně svádějí a poté odvrhují své vyhlédnuté oběti. Nejnovějším objektem vikomtova zájmu je paní de Tourvel, známá svou čistotou a ctností. Markýza však chce vikomta využít jako svůdce mladičké Cecilie. Kdo se nakonec ukáže být tím nejzdatnějším manipulátorem?


ZÁPADOČESKÉ DIVADLO CHEB

režie
: Adam Doležal
překlad: Vladimíra a Ladislav Smočkovi
inscenační úprava: Martina Pokorná a Adam Doležal
dramaturgie: Martina Pokorná / scéna: Michal Syrový
kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak
hudba: Petr Zeman

hrají: Pavla Janiššová, Jarmila Šimčíková, Karolína Jägerová, Vuk Čelebić, Eva Navrátilová, Vladimíra Vítová, Eliška Huberová Malíková, Miroslav Sabadin

délka představení: 2 hodiny s přestávkou


Více o abonentních řadách naleznete v ABONENTNÍM KATALOGU:

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.