Mojmír Maděrič & Ota Jirák(Pohovka)

Mojmír Maděrič & Ota Jirák

Únorovou Pohovkou nás provede herečka, výtvarnice kostýmů, producentka a politička Simona Chytrová. Jako své hosty si pozvala herce Mojmíra Maděriče a Otu Jiráka.

Herec, hudebník a moderátor Mojmír Maděrič pochází z moravských Polešovic. Vystudoval herectví na brněnské JAMU, působil v brněnském Divadle Husa na Provázku. Z něj v roce 1988 odešel do Prahy, kde hrál v Prozatímním divadle Františka Ringo Čecha, v divadle Ta Fantastika, v Divadle Kalich, Pražském Činoherním klubu aj. Díky jeho kladnému vztahu k jídlu se proslavil také jako moderátor pořadu Mňam aneb Prima vařečka z Televize Prima.

Ota Jirák je divadelní, filmový a dabingový herec. Je dobře znám svým charakteristickým sytým, do medova zbarveným basem, který využil jako představitel dětské televizní postavičky Hele z televizního Studia Kamarád. Vystudoval loutkoherectví na pražské DAMU, kde jako loutkoherec začínal. V mládí se řadu let věnoval špičkové pantomimě v souborech Ctibora Turby Cirkus Alfréd a Borise Hybnera GAG. Byl spolu s Bolkem Polívkou a Josefem Dvořákem jedním z hlavních protagonistů legendárního filmu Traja chrobáci.  Hrál v mnoha filmech: Dvanáct měsíčků, Království potoků, O perlové panně. Byl deset let kmenovým hercem Městského divadla v Mladé Boleslavi, kde ztvárnil celou řadu rolí včetně pana Načeradce v Mužích v ofsajdu. Proslavil ho také dabing. Mezi jeho nejslavnější dabingové role patří postava mimozemšťana Alfa z amerického sitcomu ALF, mamut Manny ve filmech Doba ledová, Obélix z animovaného filmu Asterix a Vikingové, daboval Gérarda Depardieu v hraném filmu Asterix a Olympijské hry, nebo také Tygra ze seriálu Medvídek Pú.
 

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.