Lobby Hero(Divadelní abonentní řada 2021/2022)

Lobby Hero

Čtyři lidé, čtyři lidské osudy: hra o tajemství, která se nikdo neměl dozvědět.

Česká premiéra hry významného amerického dramatika a filmového režiséra Kennetha Lonergana (např. Místo u moře, Margaret, Na mě se můžeš spolehnout). Pro Činoherní studio Ústí nad Labem inscenaci nastudoval významný český filmový režisér Jan Prušinovský (mj. Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Kobry a užovky, Most!)

Děj se odehrává v New Yorku, ve vrátnici jednoho domu na Manhattanu. Je to příběh o odpovědnosti s kriminální zápletkou.

Noční hlídač tohoto domu Jeff je mladý muž, který žije u svého bratra a má za sebou ne příliš úspěšnou minulost, vyhodili ho od námořnictva, vydělával si různými podvody. Jeho nadřízený, afroameričan William mu dal šanci znovu pracovat a chytit se v životě. 

Hlavním tématem je hledání odpovědnosti a váhání mezi pravdou a lží a jejich použitím.


hrají: Petr Uhlík, Jan Jankovský, Kryštof Rímský a  Zuzana Truplová

režie: Jan Prušinovský
překlad: Markéta Prušinovská

dramaturgie: Karel F. Tománek
scénografie: Lukáš Kuchinka
kostýmy: Ivan Stekla

délka inscenace: 90 minut


RECENZE
Lonergan má také mimořádný cit pro dialog, řeč jeho postav je živá, autentická. A situace mají spád a napětí a je příjemné, že Prušinovský udělal všechno pro to, aby charakter textu zachoval, ničím ho neověsil, jen promyšleně směřuje do středu situací a dává prostor hercům.

- Jana Machalická, Lidové noviny


DIVADELNÍ ABONENTNÍ ŘADA

Abonentní vstupenka na všech sedm představení stojí zvýhodněných 1680 Kč, v platnosti zůstává 50% studentská sleva a sleva10% na nákup abonentek i vstupenek na jednotlivá představení pro diváky starší 65 let.

Více informací naleznete v našem ABONENTNÍM KATALOGU: 


Kulturní centrum Turnov, s.r.o.