Gossip

Gossip

ABONENTNÍ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Více o abonentních řadách v ABONENTNÍM KATALOGU.


„Pomluva je jako uhel. Když nespálí, alespoň zašpiní.“

Drby, plané řeči, pomluvy, dezinformace či fámy jsou cross-kulturním fenoménem lidstva. Síla a údernost slova vypuštěného ve formě pomluvy má mnohdy větší moc než zbraň. Šíří se velkou rychlostí, nedá se jí bránit, může snadno zranit, diskreditovat, otočit život na ruby a to bez jediného fyzického kontaktu. Drb je rychlejší než světlo a je u nás mnohdy dřív, než vznikne. Krmíme ho a deformujeme, potřebujeme ho i zavrhujeme.

Gossip, je proměnlivou, živelnou a strhující taneční smrští, která působí závrať jako jízda na horské dráze. Ptá se, jak se z outsidera rodí agresor, a přitom jí nechybí ani lehkost, vtip a nenucený streetový šmrnc. Mísí v sobě taneční, pohybové, loutkové i činoherní divadlo do komplexního, skoro totálního tvaru, který s minimem scénických prostředků vytváří obrazy tak imaginativní, že můžeme mít pocit, jako bychom seděli v kině s 3D brýlemi na očích – ovšem s tou výhodou, že se na nás přitom přelévá energie živých tanečníků. Ti všichni podávají mimořádný výkon: jsou nepředvídatelní a nebezpeční, musejí být neustále ve střehu, jelikož potenciální útočník může číhat kdekoli.

Inscenace získala dvě nominace na Cenu Thálie 2015, nominaci na Ceny divadelní kritiky 2015 a čtyři nominace na Výroční ceny Opery Plus 2016.

hrají: Fanny Barrouquére, Andrea Opavská, Patrik Čermák, Branislav Bašista, Michal Heriban, Ivo Sedláček

koncept a choreografie: Lenka Vagnerová
hudba: Ivan Acher
scénografie: Jakub Kopecký
kostýmy: Jakub Kopecký, Jana Morávková
světelný design: Michal Kříž
zvukový design: Andrej Jurkovič

délka představení: 1 hodina 15 minut bez přestávky

Lenka Vagnerová & Company, La Fabrika

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.