Filip Teller – Cikánský boxer(Divadlo Na terase)

Filip Teller – Cikánský boxer

Pro malý zájem jsme se rozhodli zrušit divadelní představení Cikánský boxer, které se jako první mělo uskutečnit na nové letní scéně. S Filipem Tellerem nyní hledáme náhradní termín. Divadelní představení pro vás přesuneme na podzim letošního roku do Městského divadla v Turnově, aby ti, kteří se na představení těšili, nebyli zklamaní.

Letní scénu a především projekt Divadlo Na terase tak zahájí až 27. července Daniel Krejčík s dojemnou komedií Všechny báječné věci.


Filip Teller v monodramatu o bývalém boxerovi.

Příběh inspirovaný skutečnými událostmi popisuje osud boxerské legendy Johanna Trollmana, zvaného "Rukeli", který se stal roku 1933 mistrem Německa v polotěžké váze. Titul mu byl však kvůli jeho romskému původu odebrán. Svůj poslední zápas Johann Trollmann absolvoval jako karikatura „árijského“ boxera s odbarvenými blond vlasy a napudrovaným obličejem. V roce 1942 byl deportován do koncentračního tábora Neuengamme. Uvidíte příběh o přátelství, které bylo v Třetí říši zakázané.

hraje: Filip Teller

autor: Rike Reiniger
překlad: Lucie Ceralová
režie: Gabriela Krečmerová

délka představení: 60 minut bez přestávky
premiéra: 7.3.2016


Recenze
"Skutečně drsná historická látka v Tellerově interpretaci není nějakým prvoplánovým hereckým se schováváním v dramatickém příběhu. Přesvědčivě vyjádřil nejen venkovní šílenou dobu, ale zejména vnitřní zápas mladého muže.“
- Luboš Mareček, Český rozhlas Vlatava

"Teller svuj svět před diváky vykresluje velice barevně a pomocí uspory či naopak přemíry gest. Ať už jde o zmíněný vztah s matkou, či třeba o moment sdarovaným jablkem.
- Tomáš Šťástka, iDNES.cz


DIVADLO NA TERASE (přehledový plakát)
 

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.