Feng-yün Song, Zdislava Melicharová a Michaela Petrová(Pohovka)

Feng-yün Song, Zdislava Melicharová a Michaela Petrová

NEPŘEHLÉDNĚTE: ZMĚNA TERMÍNU
Pro nemoc bylo lednové setkání přesunuto na pondělí 14. února.
Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.


 HYGIENICKÁ OPATŘENÍ V RÁMCI COVID-19
(Otevřete kliknutím)


První setkání na Pohovce v roce 2022 bude speciální, čeká nás totiž ryze dámský večer plný hudby. Na flétnu vám zahraje Michaela Petrová, na harfu Zdislava Melicharová a o zpěv se postará zpěvačka, lektorka, spisovatelka a překladatelka Feng-yün Song.

Večerem provází Lenka Bittnerová.


Feng-yün Song se narodila  v severovýchodní Číně, aktuálně žije a působí v Praze. Mnoha svými hudebně kulturními projekty přispívá k interkulturnímu dialogu mezi Východem a Západem. Pravidelně pořádá sebe-regenerační semináře, kurzy, autogenní tréninkové pobyty s programem „Autoterapie Hlasem & Dechem“.

Michaela Petrová se narodila 14.4.1974 v Brně. Vystudovala Státní konzervatoř Brno obor příčná flétna, studium ukončila absolutoriem v roce 1995. Příčná flétna má pro ni úžasné kouzlo, nádhernou barvou zvuku a velké technické možnosti. Od roku 1997 hraje v Karlovarském symfonickém orchestru, kde nyní vykonává funkci vedoucího skupiny fléten. Za dobu působení v KSO provedla sólově skladbu Fantasie briliante sur Carmen Francoise Borneta, koncert W. A. Mozarta pro flétnu a harfu, dvojkoncert pro flétnu a housle Bohuslava Martinů a Koncert pro flétnu Jiřího Felda. Komorní hudba je její další láskou, proto je členkou několika komorních uskupení, například Duo  Arpeggio, Trio Piacere, Prima Vista Quintet a dalších. Každé uskupení má jiném nástrojové složení, věnuje se jinému hudebnímu období a jejich repertoár se často mění.

Zdislava Melicharová absolvovala studium sólové harfy u profesorky Libuše Váchalové na Pražské konzervatoři. Vystupovala s řadou profesionálních  hudebních těles (Filharmonie Hradec Králové, Plzeňská filharmonie, Západočeský symfonický orchestr). Nyní působí jako harfistka Karlovarského symfonického orchestru, kde vystupuje i jako sólistka. Věnuje se též komorní hře v Duo Arpeggio s flétnistkou Michaelou Petrovou nebo ve Velmi malém orchestru Varvary Divišové, s repertoárem irských a keltských písní. Zdislava Melicharová  ráda interpretuje nejen vážnou hudbu ale i jiné žánry, jako je chrámová, popová, filmová hudba a jazz. Při sólové hře spolupracovala s Pavlem Šporclem, Felixem Slováčkem st., Václavem Hudečkem, Karlem Gottem, Čechomorem, Láďou Kerndlem či Anetou Langerovou. Své zkušenosti předává již několik let svým žačkám na Karlovarsku.
 

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.