Dešťová hůl(Divadlo kámen)

Dešťová hůl

FESTIVALOVÁ PERMANENTKA


KOMPLETNÍ PROGRAM FESTIVALU


Experimentální drama s překvapivým hostem.

Kdo je dneska indián? Ten, kterej na ničem nelpí? Ten, kterej jezdí na motórce? Ten, kterej má s Terezou docela hezkej život? Ten, kterej se žádný ráno neprobudí jako někdo jinej?

Pepíku, prej jste v Lešicích změnili územní plán. / Čoveče, změny jsou život, čoveče. / Na internetu jsem vo tom nic nenašel. / Čoveče, nějak to tam eště asi neni, čoveče. / Takže tady budou místo polí stavební parcely, je to tak? / Čoveče, parcely stavební ňáký asi jo, čoveče.

Několikerá cesta z Budějovic do Lešic a zpět ve stopě stejnojmenného románu Jiřího Hájíčka. Zvláštní host pro každé jednotlivé představení – jednotlivec (muzikant, filozof, básník...) nebo skupina improvizovaně provádějící intermezza; host pro turnovské představení: Martin Hybler, muzikant.

autor inscenace: Petr Odo Macháček
autor předlohy: Jiří Hájíček
autor úpravy: Petr Odo Macháček

hrají: Lucie Zachovalová, Zdeňka Brychtová, Martin Poláček

výtvarník: Helena Macháčková


DIVADLO KÁMEN

Jsme divadlo inspirující se současnou českou literaturou (Jáchym Topol, Jiří Hájíček, Jan Tománek, Martin Vopěnka...) Hrajeme moderní činohru osvěžovanou různými netradičními postupy. Lidé, kteří u nás hrají, designují, režírují a propagují, se snaží jít nevyšlapanými a svěžími cestami. Rádi hledáme, otevíráme otázky, překvapujeme sebe i ostatní. Moderním divadlem se zabýváme dvacet let, v posledních letech ve svém karlínském studiu pro 50 diváků, ve kterém je dobře slyšet i vrzání kloubu při pohybu prstem.
 

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.