Archiv

Prolistujte si Program s Oskarem

Od dnešního dne si můžete opět zdarma vyzvednout na distribučních místech po celém Turnově nový PROGRAM. Seznámí vás s akcemi na následujících 14 dní, tedy téměř až do poloviny dubna.

Titulní strana láká na představení Oskar a růžová paní, které je již téměř vyprodané. S nákupem vstupenek tedy raději neotálejte. A pokud už na vás místa nezbydou, skvělou náhradou vám může být divadelní představení Je úchvatná, které se uskuteční hned následující týden. 

více

Neformální Jazzový Festival se vrací!

Je to už možná pětadvacet let, kdy ředitel ZUŠ Turnov Bohuslav Lédl spolu s bývalým jednatelem Kulturního centra Turnov Václavem Feštrem založili Neformální Jazzový Festival.

Akce, která se dlouhá léta konala v atriu turnovského muzea také pod názvem Jazzové hody nebo Jazz? Yes! se po několikaletém spánku vrátila do turnovského kulturního kalendáře na jaře roku 2014, kdy se o její restart postaral stávající jednatel KCT David Pešek.

více

Pohádkový drahokam je tady

Je tu opět loutkářská přehlídka Turnovský drahokam určená pro širokou veřejnost.

Loutkářská přehlídka Turnovský drahokam spatřila světlo světa v roce 1983 jako neformální setkání loutkářů. Do roku 1987 proběhlo pět ročníků. Pak následovala dlouhá osmiletá pauza. V roce 1996 jsme se pokusili navázat na tento cyklus přehlídek šestým ročníkem. Ten vznikl celý v režii loutkářského souboru Na Židli. Přehlídka se vydařila a nastartovala se tak další etapa, dalo by se říci maraton Turnovských drahokamů, který trvá dodnes.

více

Program na druhou polovinu března právě k dostání

Od dnešního dne je na distribučních místech k dostání náš nový PROGRAM. Titulní stranou vás tentokrát lákáme do Kanady, kam se v rámci Cestovatelského klubu podíváme s Tomášem Hájkem.

Uvnitř najdete také program loutkářské přehlídky Turnovský drahokam, který se koná v turnovském divadle od 17. do 19. března. Do divadla vás pozveme i za hudbou - jedinečným hudebním zážitkem bude koncert Kontrebasového kvarteta Bumblebass.

více

Plesová sezóna pomalu končí, nenechte si ujít poslední plesy

Plesová sezona vrcholí. Letos naštěstí opět proběhla bez jakýchkoli omezení. Je to vidět na návštěvnosti? Je letos v Turnově více plesů, než bývalo před koronavirem?

V letošní sezoně je naplánováno celkem třináct plesů. Poprvé u nás bude mít maturitní ples Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská ze Železného Brodu. Od otevření Střelnice se počet plesů pohybuje mezi deseti a dvanácti ročně, jen v roce 2019 jich bylo také třináct, to když zde mělo maturitní ples Gymnázium Mnichovo Hradiště,“ shrnuje situaci Lada Kefurtová - organizační pracovnice KCT.

více

Nový Program zve na Oscarový týden v kině Sféra

Na titulce nejnovějšího Programu najdete Michelle Yeoh, hlavní hrdinku filmu Všechno, všude, najednou, který uvedeme v kině Sféra v rámci Oscarového týdne. Během této přehlídky budete mít možnost zhlédnout další tři horké favority letošního udílení prestižních zlatých sošek - Tár, Víly z Inisherinu a Velrybu.  

Pozveme vás taky do divadla na setkání s hrabětem Františkem Kinským, stand-up baviče a komika Arnošta Frauenberga, nebo představení Miss Dietrich lituje

více

Arnošt Frauenberg míří do Turnova jako Utrženej ze řetězu

Komik, herec, ale i písničkář Arnošt Frauenberg zavítá v březnu do Městského divadla v Turnově s ultimátní show, kterou nikde jinde než naživo neuvidíte. S Arnoštem jsme si povídali nejen o stand-upech a o tom, co nás v březnu čeká, ale i o jeho dceři, která se po vzoru otce dala také na dráhu stand-up komika.

Kariéru stand-up komika jste zahájil v roce 2010 konkurzem do pořadu Na Stojáka, co Vás k tomu vedlo?
V té době jsem už mnoho let vystupoval jako folkový písničkář. Vždycky mě mezi songy,...

více

Vinnetou a Old Shatterhand na prknech turnovského divadla

Divadelní soubor Tyl Slaná přiváží do Turnova komedii Petra Kolečka na motivy románů Karla Maye a filmů Haralda Reinl.

Vydejte se napříč vrcholky vysokých pohoří a nekonečnými dálavami amerických prérií a prožijte s Vinnetouem, Old Shatterhandem a jejich přáteli veliká dobrodružství a nemilosrdné boje za čest a slávu. Nadsázka a humor při zachování odkazu knižní předlohy budiž pozvánkou pro všechny příznivce romantiky divokého západu i dobré zábavy.

více

Nový Program představuje letošního Žlutomodrého kocoura

Na titulní straně nového Programu najdete idylický výjev přátelství mezi člověkem a zvířetem, který bude provázet letošní divadelní festival Žlutomodrý kocour. Uvnitř Programu se vám letošní ročník představí podrobněji a nechybí ani program den po dni. 

Do divadla pozveme i malé diváky, pro které je připavená loutková pohádka Vávra má rád hasiče. Kino Sféra láká na další Dámskou jízdu, tentokrát s filmem Láska podle plánu a také na očekávanou premiéru nového dobrodružství ze světa Marvel: Ant-Man a Wasp: Quantumania.

více

Opět po roce se do kina Sféra vrací Oscarový týden

Od 9. do 12. března můžete vidět v kině Sféra celkem čtyři snímky, které jsou považovány za horké favority v hlavních kategoriích. Všechny filmy budou v rámci přehlídky uvedeny vůbec poprvé.

Přehlídku zaháji ve čtvrtek film Tár, ve kterém zazáří herečka Cate Blanchett. Ta si za svůj výkon již odnesla prestižní Zlatý globus a je považována za favoritku v kategorii pro hlavní herečku. Film má celkem šest dalších nominací, včetně kategorie pro nejlepší film roku.

více
1 2 3 4
Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.