Zveřejnili jsme výroční zprávu, přečtěte si, jak si Kulturní centrum Turnov vede

Loňský rok přinesl v Kulturním centru Turnov hned několik změn, a to také díky tomu, že to byl první celý rok nového jednatele Davida Peška. Sjednotili jsme grafický vizuál společnosti, časopis Hlasy a ohlasy Turnovska začal chodit zdarma do schránek, spustili jsme nové webové stránky a rozšířili spolupráci s turnovskými kulturními neziskovkami. Stoupl také počet našich vlastních akcí a výrazně se zvýšil zájem ze strany diváků.

Sféra je na tom lépe než průměrné kino v Česku

Kino Sféra promítalo v loňském roce 423 projekcí, na které přišlo dohromady přes třináct a půl tisíce diváků, což je průměrně dvaatřicet lidí na jedno představení. To je pro dramaturga kina Adama Švancara příjemná zpráva, neboť podle Unie filmových distributorů je průměrná návštěvnost v České republice 26,5 diváka na jedno představení. Skvěle je na tom i turnovské letní kino, které je ekonomicky nejúspěšnější ze všech dvaceti sledovaných. Na to má také velký vliv Filmový víkend ČSFD.cz, který přilákal filmové fanoušky z celé republiky. Mezi pořady kina přibyl v roce 2014 festival Filmová Evropa v kině Sféra, jehož cílem je umožnit divákům dorazit na to nejlepší z jinak méně protežovaného evropského filmu.

Bohatší nabídka divadelních představení

I divadelní publikum si v loňském roce přišlo na své. Abonentní řada 2014/2015 nabídla bohatší spektrum inscenací a vedle toho se uskutečnilo i devět takzvaných volných představení. Tituly jako Mefisto s Jiřím Langmajerem, Máj s Bárou Hrzánovou nebo Audience s Janem Potměšilem přivedly do divadla spoustu nových diváků. „Kromě toho jsme pořádali pravidelně dvakrát v měsíci představení pro školy a jednou měsíčně sobotní rodinné pohádky v rámci cyklu Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla,“ popisuje dramaturgyně Daniela Weissová. Z dalších pořadů zmiňme ještě Cestovatelský klub, který si našel svůj stabilní okruh návštěvníků, stejně jako Pohovka, která si loni co do návštěvnosti polepšila. Dramatických pořadů se uskutečnilo dohromady 91 a celková návštěvnost byla 14 462 lidí.

Kulturní centrum navíc spolupracovalo na mnoha akcích s dalšími pořadateli, mezi nimi je třeba Poetika, Štěk, Modrý kocour, Turnovský drahokam, Mateřinka atd. Rovněž sem spadá Turnovské kulturní léto, které se vrátilo před Střelnici.

Hudební nabídka je skutečně široká

Z koncertů, které má v Kulturním centru Turnov na starosti hudební dramaturg Karel Šírek, můžeme za loňský rok vyzdvihnout třeba Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers, Tata Bojs či Wohnout a zpěvačky Petru Janů a Martu Kubišovou. Hudební kritici pak ocenili festival Básníci ticha a o doplnění kvalitní nabídky se postaral i Neformální jazzový festival s vystoupením Jany Koubkové a Petera Lipy. Mezi pravidelné hudební akce se řadí cykly Nedělních odpoledních čajů střídající se se Setkáními s dechovkou. Patří sem také Turnovské hudební večery s vážnou hudbou. V květnu se pak začaly v Restauraci Střelnice konat pravidelné páteční multižánrové koncerty na malé (domácí) scéně, kde dostávají prostor zejména místní hudebníci. Celkem se za rok 2014 konalo 64 hudebních akcí, na které přišlo dohromady 8 272 lidí.

Taneční, diskotéky a Krav Maga

Mimořádnou nabídku Kulturního centra pak tvoří třeba taneční pro manželské a přátelské páry nebo akce pořádané jinými organizátory v prostorách Kulturního centra. Mezi nimi můžeme jmenovat plesy, diskotéky, večírky turnovských firem, semináře, školení, zasedání městského zastupitelstva apod. Sportovním účelům slouží zrcadlový sál.

Celou výroční zprávu včetně tabulek s hospodářskými výsledky najdete zde

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.