Zveme vás na Osiřelý západ a galaktickou výpravu

Drazí milovníci kultury, dovolujeme si vás upozornit, že recepce KC Střelnice v následujících dnech projde rekonstrukcí. Její dveře proto zůstanou od pondělí až do pátku zavřené, nicméně vstupenky a informace získáte hned vedle ve vestibulu, kde bude recepce přechodně fungovat.

Tento týden nás v Městském divadle čeká ochotnická komedie Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách, připomínáme tak termín 24. května všem šťastlivcům, kteří ulovili lístky na jinak beznadějně vyprodané představení. Pro další komediechtivé jsou tu stále volná místa na představení Osiřelý západ – viz níže.

Tento týden vám doporučujeme tyto pořady:

Osiřelý západ

Abonentní divadelní představení

Dva bratři, jeden sporák, sbírka porcelánových figurek, oblíbené chipsy, uříznuté psí uši a k tomu všemu ještě opilý farář a jedna hezká hubatá holka prodávající kořalku… V irském městečku Leenane se odehraje poslední divadelní představení abonentní sezóny 2017/2018.

Osiřelý západ vypráví o dvou bratrech, kteří mají velmi zvláštní a hluboký vztah, ale dokážou si jen ubližovat. Ani ostatní postavy neumějí svoje city dávat najevo. Násilí a drsná slova se pojí se svérázným humorem i dojemnými okamžiky. Londýnský dramatik irského původu Martin McDonagh patří k nejuváděnějším současným autorům. Jeho hry přeložili do devětadvaceti jazyků a inscenují se po celém světě. Hra Osiřelý západ má vybroušené dialogy, smysl pro grotesku a černý humor. Diváci se při ní smějí a zároveň je mrazí v zádech.
Z pražského Divadla Kašpar se na prkna turnovského divadla přijedou představit Teraza Rumlová jako křehká Girleen, Lukáš Jůza jako farář a v rolích bratrů excelující Petr Lněnička a Matouš Ruml.

úterý 22. května, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 340 Kč /na místě 380 Kč


Solo: Star Wars Story
Předpremiéra v kině Sféra

Využijte možnost vidět film dříve než ostatní! Ve středu 23. 5., den před celostátní premiérou, se v kině Sféra uskuteční předpremiéra ve verzi 3D s českými titulky.

Naloďte se na Millennium Falcon a vydejte se do předaleké galaxie ve filmu Solo: Star Wars Story, zbrusu novém dobrodružství nejoblíbenějšího syčáka v galaxii. V řadě troufalých eskapád hluboko v temném a nebezpečném zločineckém podsvětí potkává Han Solo nejen mohutného Chewbaccu, svého budoucího kopilota, ale narazí i na nechvalně známého hazardního hráče Landa Calrissiana. Na této cestě se zrodí jeden z nejnepravděpodobnějších hrdinů ságy Star Wars.

středa 23. května, kino Sféra od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 160 Kč / 140 Kč děti do 15 let (termíny dalších projekci na www.kcturnov.cz)

Červen 2023
po
út
st
čt
so
ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.