Žlutomodrý kocour se blíží!

Jeden z největších divadelních svátků v České republice začne netradičně tentokrát v dubnu, konkrétně ve čtvrtek 7.dubna. Jistě se ptáte proč. No… pamatujete si na koronavirus? Organizátoři vsadili na předpokládaný vývoj epidemie, tudíž únor se jim zdál dosti riskantním termínem, rozhodli se proto pro duben. Jestli to bude změna trvalá, není v tuto chvíli jisté.

Ale nyní již k tomu hlavnímu. Ředitel festivalu Mario Kubaš se spolu se svým týmem rozhodl festival přejmenovat. Chtějí tímto vyjádřit podporu Ukrajině. Navíc zamýšlejí takový název festivalu ponechat do té doby, dokud Ukrajina nebude svobodná. Právě Ukrajině bude zasvěceno i slavnostní zahájení, které se letos ponese v komorním, solidárním duchu. Podrobnosti zatím nejsou známy. Můžeme jen prozradit, že slavnostní, páteční představení A lidé žijí. Abdul je poskládané z výpovědí lidí z Čečny, na kterou zaútočilo putinovské Rusko. Ano, svět si tenkrát neuvědomil, jak zrůdně smýšlí Vladimir Putin.

Organizátoři doufají, že v návštěvnických řadách přivítají i naše ukrajinské přátele, kteří budou mít na všechna představení vstup zdarma. Tedy pokud máte ve svém okolí nějaké ukrajinské přátele, vyřiďte jim, že je na festivalu přivítáme podpůrnou náručí.

Na festivalu bude uvedeno více než 20 představení, což ze Žlutomodrého kocoura dělá jeden z největších divadelních festivalů v České republice, který daleko přesahuje hranice Turnova a libereckého kraje. K vidění budou amatérská i poloprofesionální divadla všemožných žánrů. Kvůli pandemii tento rok bohužel nebude uvedena žádná pohádka, přetlak způsobený absencí jednoho ročníku neumožnil program rozšířit pro děti.

Po večerech nebude opět chybět hudební vyžití. Čtvrtek rozezní KUS velký objev festivalu, semilský DJ Michal and David, který posledně způsobil velký poprask. Páteční večer rozezní Střelnici slavný a opěvovaný DJ Ventolin. A pokud máte kytaru či jiný přenosný nástroj, berte s sebou do KUSu v sobotu na pozdní večer na společný volný jam session!

A stejně jako minulý rok mají vstup zdarma na všechna představení i senioři, krom slavnostního zahájení, o které je tradičně enormní zájem.

Permanentka v předprodeji na bezmála třicet akcí v rámci festivalu Žlutomodrý kocour stojí pouze 450 Kč.

KOUPIT PERMANENTKU


Kompletní program festivalu tradičně na webu www.festival-modry-kocour.cz

 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.