ZAzemí je kreativní prostor pro hospodaření a nové zážitky

Komunitní zahrada a kreativní prostor na louce při okraji Turnova začaly vznikat asi před dvěma lety. „ZAzemí” je místo pro ekologické hospodaření, kde se pěstují sezónní plodiny, schází se tu nadšenci, ale i děti na farmářském kroužku a sdružení pořádá i jednorázové akce pro širokou veřejnost. Zrovna teď se můžete přidat na Pohodovou snídani 7. února.

Hlavním motivem založení ZAzemí byla idea místa umožňujícího předávání zajímavých nápadů. Ať už jde o zahradničení, tvořivé dílny, hudební večery, všichni se máme o co podělit. Komunitní zahrada umožňuje pěstovat nejen zeleninu, ale také mezilidské vztahy a může být ideálním místem pro netradiční setkání.

„Máme velké pole, kde pěstujeme plodiny a část je taky vyhrazená pro zahradní kuchyni, kde jsme v létě pravidelně společně vařili,” popisuje Eva Véle ze ZAzemí. Sdružení pořádá jednou za čas ve spolupráci se Žlutou ponorkou Restaurant Day, jednodenní festival jídla, nebo sezónní akce jako Dýňobraní. Pod záštitou ZAzemí se taky konají i snídaně v Kamenářském domě a pro děti je tu pravidelný farmářský kroužek. „Plánujeme také přednášky nejen na téma funkčního ekologického hospodářství,” upozorňuje Eva.

Do činnosti sdružení se může zapojit kdokoli, kdo má chuť. „Scházíme se jako pevné jádro asi v patnácti lidech, ale nepravidelně se k nám na jednotlivé akce přidává velká spousta dalších lidí,” popisuje Eva.

Cílem ZAzemí je mít v Turnově funkční občanské sdružení, které bude sdružovat lidi se stejnými zájmy. Více informací najdete na www.zazemi-turnov.cz nebo na facebooku ZAzemí.

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.