Zájem o kulturu v Turnově roste

Tři vyprodaná představení a tržby téměř sto tisíc korun, přesně tak vypadal v Kulturním centru Turnov první den předprodeje vstupenek na druhou polovinu sezóny. Zájem o divadelní představení, velké i menší koncerty, Cestovatelský klub, literární večery i další pořady je obrovský.

Smolíkovi, Deštivé dny a Světáci, to jsou tři jarní divadelní představení, na která už zbývá maximálně pár lístků. „Je to poprvé, co se tři pořady úplně vyprodaly během prvních několika dnů,“ říká produkční Romana Holubová. Zájem je i o abonentní řadu, předloni jsme měli v Turnově 85 abonentů, loni 97 a letos jich je neuvěřitelných 131. „Je to dáno určitě  tím, že letošní nabídka je opravdu velmi kvalitní a lidé kvalitu dokáží ocenit,“ myslí si jednatel David Pešek. „Kdo si koupil permanentku, udělal dobře, protože dostat se mimo ni na některá představení je opravdu těžké,“ podotýká Holubová.

Ani koncerty ale nezůstávají pozadu. Na podzim vystoupil na Střelnici Michal Horáček a sál byl plný, na Inflagranti s Josefem Vojtkem bylo vyprodáno a přidávaly se ještě přístavky, dohromady na koncert dorazilo téměř pět set lidí. Na jaře se chystají další dva velké koncerty, Lenka Filipová přijede zahrát na Střelnici na konci dubna a fanoušky potěší jistě i koncert Michala Hrůzy na začátku května v divadle.

Z pravidelně vyprodaných akcí je potřeba zmínit ještě Cestovatelský klub, který téměř pokaždé naplní kino do posledního místa. Proto doporučujeme si na tyto pořady zajišťovat vstupenky s dostatečným předstihem. Novinkou budou od ledna přidaná místa v předsálí kina Sféra, kam si budou moct zájemci koupit lístky za poloviční vstupné a sledovat projekci na plátně a vyprávění uslyší z reproduktorů. Tato místa se budou nabízet až po úplném vyprodání kapacity kina.

Stoupající zájem hlásí ale třeba i literární večery v kavárně KUS, které pořádá Kulturní centrum Turnov ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka. Na besedu se spisovatelkou Ivou Pekárkovou se dokonce musely přidávat židle.

Chcete-li se začít těšit na nějaký ten jarní pořad, doporučujeme zajistit si vstupenky včas. Těm, kdo by chtěli zhlédnout příjemnou veselohru a nestihli si koupit lístky na Smolíkovi, doporučujeme divadelní komedii Lháři. Na jaře dorazí ale i Divadelní společnost Háta, na jejichž představení Hvězdné manýry také ještě pár lístků zbývá. Zážitek je ale také skvělý dárek pod stromeček, Kulturní centrum Turnov proto nabízí dárkové poukazy, kterými můžete udělat radost svým blízkým. 

Duben 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.