Začínají adventní koncerty, lístky jsou ke koupi v předprodeji

První sníh nám připomíná, že je tu skutečně zima a kdo si to ještě nestihl uvědomit, tak už tuhle neděli navíc začíná advent. S tím se pojí i příjemné nedělní adventní koncerty, které se chystají nejen v turnovských kostelech. Loni byl o koncerty tak velký zájem, že jsme se rozhodli nově nabízet vstupenky i v předprodeji. Ani kapacita kostelů totiž není neomezená, proto doporučujeme zajistit si vstupenky předem a mít vstup na koncert jistý.

Zámecké saxofonové kvarteto

První adventní koncert se bude konat v kostele sv. Mikuláše, kde návštěvníky čeká vystoupení Zámeckého saxofonového kvarteta. To vzniklo spojením zkušených hudebníků pohybujících se již mnoho let ve známých českých orchestrech. Pod vedením Josefa Žemličky nabízí Zámecké saxofonové kvarteto klasický i moderní repertoár. Nechte se přenést do dob J. S. Bacha nebo W. A. Mozarta. Pojďte si připomenout slavné písně G. Gershwina, J. Ježka, a to v podání jednoho z nejkrásnějších a nejlíbivějších hudebních nástrojů jakým je saxofon.

neděle 29. listopadu od 15 hodin

kostel sv. Mikuláše

vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 80 Kč


Sbor Cantemus

V podání ženského komorního sboru Cantemus zazní na druhém adventním koncertě skladby V. A. Michny z Otradovic, Franco Guerrera, Lájose Bárdose, Václava Trojana a dalších. Sbor založila v roce 1983 Věra Sokolová a pod jejím vedením získal řadu domácích i mezinárodních cen. Nyní jej vede v komornějším obsazení Vlasta Hejnicová. Přijďte si v předvánočním shonu užít pro změnu trochu té pohody.

neděle 6. prosince od 15 hodin

chrám Narození Panny Marie

vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 80 Kč


Gadrew Way

Smyčcový kvartet Gadrew Way vystoupí na třetím adventním koncertu v kostele sv. Františka z Assisi. Gadrew Way vznikl v roce 2010 pod vedením Gabriely Vermelho, která se řadí mezi nejvšestrannější a nejpozoruhodnější osobnosti naší hudební a divadelní scény a kterou si možná někteří pamatují z loňského festivalu Napříč. Dívčí kvartet přednese skladby Maurice Ravela, Astora Piazzolly, Maca Manuse nebo Jeremy Cohena.

neděle 13. prosince od 15 hodin

kostel sv. Františka z Assisi

vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 80 Kč


Jitka a Ondřej Koláčných a Veronika Vildmanová

Čtvrtý adventní koncert uvádíme k poctě pátera Antonína Marka ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka, která letos slaví významné výročí od svého založení. V pořadí čtvrtý adventní koncert se totiž koná na počest 195. výročí založení knihovny a ke 230. výročí narození pátera Antonína Marka. V programu vystoupí Jitka Koláčná-Břízová (housle), Ondřej Koláčný (housle) a Veronika Vildmanová (zpěv).

neděle 20. prosince od 15 hodin

Dům Na Sboře

vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 80 Kč

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.