Výstava O turnovské kultuře

V rámci oslav 750 let města Turnov jsme připravili výstavu O turnovské kultuře, která je aktuálně ke zhlédnutí ve foyer KC Střelnice. Na celkem osmnácti panelech tato výstava nezachycuje ucelený obraz kulturního dění v Turnově, ale připomíná, jak vyjímečně kulturním městem Turnov byl a stále je. 

Výstava byla zahájena na letošním Kulturnovu a lze ji zhlédnout pouze do konce října.


Anotace výstavy:

Čím to, že je kulturní život v Turnově tak bohatý? Je to dáno mimořádnou osobností buditele Antonína Marka, jehož společenský, kulturní, literární i duchovní vliv na zdejší obyvatelstvo zažehl jiskru hlubokého zájmu o spolkovou činnost? Nebo za to mohou snad sedmihorské lázně, které svého času lákaly všechny významné osobnosti českého kulturního a společenského života a přirozeně tak upozorňovaly na půvab celého svého okolí včetně Turnova? Nebo je to dáno šťastnou polohou města uprostřed malebné krajiny Českého ráje daleko od těžkým průmyslem zkoušených koutů naší země, kterého se nedotkly události 2. světové války včetně odsunu původních obyvatel a zpřetrhání tradic?Kdo ví, vysvětlení se nabízí mnoho a žádná jednoznačná odpověď neexistuje. Faktem každopádně zůstává, že Turnov je už bezmála stovky let místem s dlouhou a hrdou tradicí nejrůznějších kulturních spolků, divadelních souborů, pěveckých sborů či tělocvičných jednot (kulturu těla nelze vynechat!), ale také rodištěm a působištěm významných osobností.

A i dnes je Turnov místem, kde na několika kilometrech čtverečních působí desítky hudebních skupin nejrůznějších stylů, řada oceňovaných divadelních souborů, spisovatelé, malíři, řemeslníci a další a další.

Naše výstava v žádném případě nepodává ucelený pohled na kulturní a společenský život našeho města, to prostě není možné. Chceme vám jen připomenout, že žijeme na výjimečném místě a že můžeme být na své město právem hrdí…

Duben 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.